Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

  Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

  Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom ©Piotr Warczak

  Miasto Poznań finansuje szczepienia przeciwko pneumokokom. Program skierowany jest do maluchów w wieku od 2 lat do 36 miesięcy. Akcja potrwa do 31 grudnia.
  Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

  Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom ©Piotr Warczak

  Warunkiem wzięcia udziału w programie jest zameldowanie dziecka w Poznaniu (na okres stały lub tymczasowy). Aby maluch mógł skorzystać z darmowego szczepienia, jego rodzic lub opiekun musi rozliczać się z podatku w Poznaniu. Jak informuje Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, do programu mogą też przystąpić dzieci, którym wcześniej podano komercyjnie np. jedną dawkę szczepionki, i które zgodnie ze schematem szczepień wymagają podania kolejnych dawek.


  Rejestracja prowadzona jest przez realizatora programu - klinikę Med-Polonia. Dziecko można zapisać osobiście - w placówce przy ul. Starołęckiej 42 oraz telefonicznie - pod numerem: 797 223 16 (od pn do pt, w godz. 12-14) lub 516 969 872 (od pn do pt, w godz. 10-12). Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Szczepienia będą się odbywać w placówkach: MedPolonia (ul. Starołęcka 42), Przychodnia Med.Rodz. MEDICA PRO FAMILIA (ul. Ziębicka 16a), CenterMed Poznań (ul. Św. Marcin 58/64), POFAM Poznań (ul. Garczyńskiego 15/17) oraz POFAM Poznań (ul. S. Lindego 6).

  W ramach programu będą prowadzone też działania informacyjno-edukacyjne m.in. na temat dróg szerzenia zakażeń wywołanych pneumokokami, ich objawów i powikłań, profilaktyki zakażeń pneumokokowych oraz sposobu postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezpieczeństwo

  bądźcie ostrożni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Rodzice uważajcie na szczepienia! Błagam. Konsekwencje mogą być porażające, a są częściej niż nam to wmawiają. Wiele dzieci umarło już po tej szczepionce. Wiele ma zdrowotne komplikacje. Jeśli już...rozwiń całość

  Rodzice uważajcie na szczepienia! Błagam. Konsekwencje mogą być porażające, a są częściej niż nam to wmawiają. Wiele dzieci umarło już po tej szczepionce. Wiele ma zdrowotne komplikacje. Jeśli już szczepicie, to nigdy nie idźcie do punktu szczepień z dzieckiem, które ma jakikolwiek katar, a zwłaszcza z takim, które w ostatnim czasie przechodziło jakąś chorobę. Dzieci po antybiotykoterapii nie powinny być szczepione przez pół roku. Zażądajcie ulotki i zapoznajcie się z nią PRZED zaszczepieniem dziecka, a nie po. Jeśli coś Was zaniepokoi - odpuście. Uczcie się na tragedii innych rodzin, nie przechodźcie jej sami.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pneumokoki - zaszczepmy się wiedzą

  Mama Olusia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na pewno skorzystam. Dzięki za cynk. ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo