Policjanci z Piły obiecali mu pomóc w walce z rakiem. Udało...

  Policjanci z Piły obiecali mu pomóc w walce z rakiem. Udało się! [ZDJĘCIA]

  AGA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policjanci z Piły obiecali mu pomóc w walce z rakiem. Udało się!
  1/16
  przejdź do galerii

  Policjanci z Piły obiecali mu pomóc w walce z rakiem. Udało się! ©KPP w Pile

  Gdy Adaś miał trzy lata, jego rodzice dowiedzieli się, że ma raka pnia mózgu. Pomóc w wlace z nowotworem obiecali mu policjanci z Piły. Obiecali też spełnić jedno z marzeń chłopca.
  Adaś ma teraz 6 lat. Urodził się w Anglii. Jego rodzina pochodzi z Piły. Gdy chłopiec miał trzy lata, pewnego dnia stracił przytomność.

  - Karetką został zabrany do szpitala w Basildonie, gdzie wykonano tomograf głowy, który uwidocznił guz pnia mózgu - opowiada Żaneta Kowalska z pilskiej policji. - 15 października 2014 r. odbyła się skomplikowana 7-godzinna operacja. Usunięto 60% guza, jego reszta wrośnięta była w pień mózgu, niestety nieoperacyjna. Adaś rozpoczął walkę z resztą guza. Niestety trzy miesiące po operacji okazało się, że guz podwoił swoją wielkość. Od marca 2015 r. Adaś rozpoczął chemioterapię. I trwała walka...

  W walce z nowotworem chłopca i jego rodzinę wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze aktywnie brali udział w przedsięwzięciach charytatywnych, sami zorganizowali bal charytatywny, z którego dochód w całości został przeznaczony na leczenie Adasia.

  W maju tego roku badania wykazały, że choroba w końcu się cofa.

  - Przyszedł czas na spełnienie jednego z największych marzeń Małego Wojownika - mówi Żaneta Kowalska. - Na zaproszenie kierownictwa pilskiej komendy i policjantów do jednostki przyjechał 6-letni Adaś wraz z rodzicami oraz starszymi braćmi. Gości przywitał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Robert Kossak wraz z policjantami. Adaś został mianowany Małym Policjantem i odebrał „służbową” legitymację oraz otrzymał elementy policyjnego umundurowania.


  OBEJRZYJ TAKŻE:

  Policjanci z Piły eskortowali rodzącą kobietę  Źródło: gloswielkopolski.pl  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama