Konin: Darmowa komunikacja miejska aż do 1 listopada

  Konin: Darmowa komunikacja miejska aż do 1 listopada

  Zdjęcie autora materiału

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Konin: Darmowa komunikacja miejska aż do 1 listopada

  ©Paulina Dobersztyn

  Mieszkańcy Konina do 1 listopada włącznie mogą za darmo jeździć komunikacją miejską. Co więcej posiadacze biletów okresowych nie stracą na tej promocji transportu publicznego. Ich bilety zostaną przedłużone.
  Konin: Darmowa komunikacja miejska aż do 1 listopada

  ©Paulina Dobersztyn

  Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu mieszkańcy Konina mogli jeździć bez biletów nie tylko przez jeden dzień, ale przez dwa tygodnie. Z darmowej komunikacji miejskiej można było korzystać od 22 września do 6 października. Józef Nowicki, prezydent Konina dwutygodniową promocję transportu miejskiego tłumaczył utrudnieniami związanymi między innymi z zamknięciem wschodniej nitki Trasy Bursztynowej.

  To jednak nie koniec. Prezydent Konina po konsultacjach z dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz ze służbami finansowymi magistratu zdecydował o przedłużeniu obowiązywania darmowej komunikacji do 1 listopada włącznie.

  - Tym sposobem w dalszym ciągu zachęcam mieszkańców miasta, by na czas awarii przeprawy zrezygnowali z własnych samochodów i korzystali z komunikacji miejskiej – mówi prezydent Józef Nowicki.

  Na wprowadzeniu darmowej komunikacji publicznej nie stracą posiadacze biletów okresowych, których ważność ulega stosownemu wydłużeniu. Miejski Zakład Komunikacji, chcąc wyeliminować ewentualne pomyłki w obliczaniu daty ważności biletów okresowych, zaleca ich posiadaczom przedłużenie ich w kasach biletowych MZK. Będzie można to zrobić od 23 października.  Autobusy MPK w Poznaniu:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo