Pluskwy ptasie pogryzły ośmiolatka w Kaliszu [ZDJĘCIA]

  Pluskwy ptasie pogryzły ośmiolatka w Kaliszu [ZDJĘCIA]

  Daria Kubiak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pluskwy ptasie pogryzły ośmiolatka w Kaliszu
  1/9
  przejdź do galerii

  Pluskwy ptasie pogryzły ośmiolatka w Kaliszu ©Daria Kubiak

  Czerwone plamy na ciele ośmioletniego chłopca z Kalisza odkryła jego matka. Dwie konsultacje lekarskie nie dały odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną zmian na skórze dziecka. Ptasie pluskwy winne kłopotów kaliszan zidentyfikował doktor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
  Cała historia wydarzyła się na kaliskim osiedlu Dobrzec. Mama pogryzionego chłopca z przerażeniem stwierdziła, że ciało dziecka pokryte jest w czerwonymi plamami. Lekarz rodzinny miał kłopoty ze zdiagnozowaniem przyczyn wysypki. Po konsultacji u kolejnego lekarza podejrzenie padło na psa, który mógł przynieść do domu na sierści pchły, które pogryzły ośmiolatka.

  Weterynarz, który zbadał czworonoga twierdził, że sierść i skóra zwierzęcia są czyste. Tymczasem na ciele chłopca było coraz więcej czerwonych śladów po pogryzieniu.
  Zobacz galerię
  - Po dokładnym wysprzątaniu mieszkania znalazłam dwa małe robaczki. Natomiast na suszarce do bielizny zamontowanej na balkonie aż roiło się od podobnych owadów. Zapakowałam kilka i ponownie udałam się do weterynarza. Lekarz stwierdził, że mogą to być małe żuczki - mówi Joanna J., mama poszkodowanego chłopca.

  Patrząc na ciało dziecka przerażona matka zaczęła jednak szukać pomocy u specjalistów zajmujących się owadami. Przez internet nawiązała kontakt z Katedrą Entomologii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

  Zobacz także: Jak prawidłowo usunąć kleszcza?  Źródło: Dzień Dobry TVN

  Po obejrzeniu owadów pracownik katedry dr Andrzej Łabędzki stwierdził z niemal 100-procentową pewnością, że chłopca pogryzły pluskwy ptasie. Według niego owady są roznoszone przez ptaki gnieżdżące się i przesiadujące na drzewie rosnącym tuż przy bloku. Zagrożone mogą być więc i inne mieszkania.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama