Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoły z dostępem do szybkiego internetu

Redakcja
Ministerstwo Cyfryzacji i operator INEA w Wielkopolsce podpisali w poniedziałek porozumienie o wzajemnej współpracy
Ministerstwo Cyfryzacji i operator INEA w Wielkopolsce podpisali w poniedziałek porozumienie o wzajemnej współpracy
Ponad 600 szkół w naszym województwie zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA.

Uroczystość inaugurująca współpracę odbyła się w poniedziałek w w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wysokiem (gmina Kramsk). Porozumienie podpisali prezes INEA - Janusz Kosiński oraz Minister Cyfryzacji - Anna Streżyńska. Zakłada ono, że 641 szkół w Wielkopolsce zostanie podłączona do sieci szybkiego internetu. Dzięki temu kolejni uczniowie oraz nauczyciele z mniejszych miejscowości będą mieli dostęp do nowoczesnych form kształcenia.

INEA jest pierwszym operatorem w Polsce, z którym Ministerstwo podpisało porozumienie na rzecz rozwoju cyfryzacji polskiego szkolnictwa.

- Niezmiernie się cieszę, że możemy kontynuować podłączanie placówek szkolnych do szybkiego internetu, i to we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Szkoły są dla nas bardzo ważnymi partnerami, dlatego jesteśmy dumni, że będziemy mieć wkład w rozwój cyfryzacji polskiego szkolnictwa, tym bardziej, że aspekt walki z wykluczeniem cyfrowym jest dla nas bardzo istotną kwestią – mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA, lidera usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce.

Zgodnie z planami resortui, w roku szkolnym 2018/2019 do OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej) mają być podłączone wszystkie szkoły.

Podłączenie szybkiego internetu do szkół ma umożliwić uczniom dostęp do zasobów edukacyjnych znajdujących się w internecie. Połączenie wszystkich placówek oświatowych w Polsce siecią teleinformatyczną pozwoli wprowadzić nowe formy kształcenia i wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całej Polsce, w szczególności zamieszkujących mniejsze miejscowości i wsie. Obecnie jedynie ok. 15% jednostek jest w zasięgu sieci szerokopasmowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, a ponad 40% jednostek korzysta z usług o przepustowości zaledwie do 10 Mb/s.

***
Ross Smith i jego babcia podbili internet swoimi żartami. Ludzie pokochali ich za luz i niezwykle poczucie humoru. - Za młodu w czasie II wojny światowej pracowałam w fabryce bomb - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" babcia Smitha. Czy był jakiś żart, który nie spodobał się babci Smitha? Czy ona wie, jak działa internet? I skąd zna polskie słowo "stara"?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski