Pobiegną 1000 kilometrów aby pomóc syryjskim dzieciom i...

  Pobiegną 1000 kilometrów aby pomóc syryjskim dzieciom i uczcić jubileusz Lion's International

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uczestnicy Freedom Charity Run 2017 Mateusz Pietruliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki

  Uczestnicy Freedom Charity Run 2017 Mateusz Pietruliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki ©Archiwum

  Trzej poznaniacy członkowie klubów Lion's Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki oraz Mateusz Pietruliński z Warszawy rozpoczną we wtorek 1000 kilometrowy bieg przez USA, aby pomóc syryjskim dzieciom.
  Uczestnicy Freedom Charity Run 2017 Mateusz Pietruliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki

  Uczestnicy Freedom Charity Run 2017 Mateusz Pietruliński, Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki ©Archiwum

  Lion’s International to największa organizacja charytatywna na świecie. W tym roku obchodzi stulecie istnienia. Z tej okazji czworo związanych z nią Polaków Mariusz Szeib, Daniel Wcisło i Jacek Trębecki z Poznania oraz Mateusz Pietruliński z Warszawy postanowili przebiec 1000 kilometrów na trasie z miejscowości Tuscumbia w stanie Alabama do Chicago.

  Bieg rozpoczną we wtorek i trwać będzie on 11 dni do 30 czerwca.
  Wybór miasta Tuscambia to nie przypadek gdyż tam urodziła się Helen Keller, ikona lionizmu, osoba niewidoma, która pokazała, że z takimi problemami można też pomagać innym. To dzięki niej lionizm bardzo mocno zorientował się na osoby z wadami wzroku o czym świadczyły akcje „Sight First” i „Sight First” Two.
  Czworo Polaków pobiegnie z Alabamy przez Tennessee, Kentucky, Indianę i Illinois.

  - Naszym celem jest zebranie środków na pomoc szkole dla dzieci uchodźców syryjskich w Arslan w Libanie. Albo doposażymy kontenery, w których mieści się już istniejąca szkoła albo jeśli zbierzemy wystarczającą ilość pieniędzy wybudujemy szkołę. Pobiegniemy m.in. przez miejscowości Pulaski, La Fayette, Nashville, Oak Brook gdzie mieści się światowa siedziba Lion’s International do Chicago gdzie odbędzie się światowa konwencja ruchu. Chcielibyśmy, aby ostatni kilometr trasy przebiegli z nami lioni ze stu krajów z flagami – mówi Mariusz Szeib dodając, że wcześniej zbiórkę dla tejże szkoły w Libanie zainicjował już niemiecki okręg 111 Lion’s. Pobiegniemy przez miasta małe jak liczące 8600 mieszkańców Pulaski jak i wielkie jak Nashville i Chicago. Niezwykle ważny jest też czynnik pogodowy. Możemy natrafić na ogromne upały od wielkiego gorąca do bardzo gorąca – mówi Daniel Wcisło.

  Dla Mariusza Szeib i Daniela Wcisło będzie to już piąty charytatywny maraton Freedom Charity Run. Do tej pory przebiegli 2019 kilometrów. Jacek Trębecki i Mateusz Pietruliński we Freedom Charity Run wezmą udział po raz pierwszy. Wesprzeć ideę biegu może każdy. 1 km kosztuje 100 euro lub 100 dolarów, ale można przelać dowolną kwotę na konto BNP Paribas Bank Polska S.A. O/Poznań 84 1600 1084 0004 0503 6264 6196 z dopiskiem Freedom Charity Run.

  Zobacz też: Sportowe podsumowanie tygodnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama