Park Dzieje Murowana Goślina. Coraz więcej atrakcji,...

  Park Dzieje Murowana Goślina. Coraz więcej atrakcji, widowisko i historia

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Park Dzieje w Murowanej Goślinie - widowisko "Orzeł i krzyż"
  1/3
  przejdź do galerii

  Park Dzieje w Murowanej Goślinie - widowisko "Orzeł i krzyż" ©Grzegorz Dembiński

  Coraz więcej atrakcji pojawia się w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie poświęconym historii Polski.
  Trwają ostatnie przygotowania do wielkiego historycznego widowiska plenerowego „Orzeł i krzyż”, którego kolejną odsłonę będzie można zobaczyć od piątku do końca lipca w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Tematyczny park, poświęcony dziejom Polski od ubiegłego roku jest systematycznie rozbudowywany, pojawiają się w nim kolejne atrakcje.

  50 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Orzeł i Krzyż: Spektakularne widowisko w Murowanej Goślinie

  Orzeł i Krzyż: Spektakularne widowisko w Murowanej Goślinie

  Link do głównego zdjęcia

  Orzeł i Krzyż: Spektakularne widowisko w Murowanej Goślinie ©Grzegorz Dembiński  - Chcemy, aby Park Dzieje stał się największą atrakcją regionu, chcemy przyciągać do niego poznaniaków, Wielkopolan, ale i turystów z całej Polski.
  Wierzymy też że stanie się miejscem spotkań i spacerów dla mieszkańców Murowanej Gośliny i gmin sąsiednich. Pokazujemy, że historia może łączyć - mówi Tomasz Łęcki, prezes Stowarzyszenia Dzieje i inicjator parku.

  W tym roku wszyscy odwiedzający to miejsce mogą uczestniczyć w wieczornicy staropolskiej, zobaczyć teatrzyk lalkowy oraz własnoręcznie wykonać pamiątki, w tym wianki czy hełmy rycerskie. Ale to nie jedyne przedmioty, które można stworzyć w Murowanej Goślinie - na śmiałków czeka również możliwość zbudowania, a następnie strzelania ze średniowiecznej katapulty. Na własne oczy można również zobaczyć żyjące w swoim naturalnym środowisku sokoły, ptaki, które towarzyszyły Polakom od wieków (inne zwierzęta można zobaczyć w specjalnie stworzonej zagrodzie).

  Do stałych, weekendowych atrakcji, należy widowisko „Zawisza”, przedstawiające z poczuciem humoru, historię z czasu Władysława Jagiełły i wojen krzyżackich. Od piątku w każdy weekend czerwca i lipca do „Zawiszy” dołączy kolejne, zorganizowane jednak z dużo większym rozmachem widowisko „Orzeł i krzyż”.

  _________________________________________________________________________________


  _________________________________________________________________________________


  W ubiegłym roku obejrzało je aż 14 tysięcy widzów, dlatego zdecydowano się je teraz jeszcze bardziej urozmaicić. Już podczas premiery zobaczymy trzystu wolontariuszy, ponad tysiąc historycznych postaci, które pojawią się na scenie scena wielkości ponad sześciu piłkarskich boisk.

  - W tym roku część scen będzie odegrana bliżej widowni. Dopracowaliśmy grę na wielu planach, dzięki czemu widzowie będą mogli dostrzec więcej szczegółów. Wykorzystujemy też więcej mapppingów, mocniejsze i bardziej precyzyjne światła oraz nowe świecące rekwizyty. Ogrywamy lepiej ogień i wodę, a sam scenariusz będzie bardziej czytelny w opowiadaniu historii oraz dynamiczniejszy - tłumaczy Marcin Matuszewski, reżyser widowiska.Park Dzieje jest otwarty przez cały tydzień (z wyjątkiem poniedziałków).

  W dni powszednie do południa jego oferta jest dedykowana grupom zorganizowanym, wycieczkom szkolnym i koloniom, popołudniami bramy parku są z kolei otwarte dla wszystkich. -Nie robimy skansenu, tylko miejsce tętniące życiem, pełne atrakcji, zaskakujące. Angażujemy też wielu pasjonatów, animatorów, którzy opowiadają, pokazują i zarażają odwiedzających swoją pasją - zachęca T. Łęcki.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama