Drzwi otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym

  Drzwi otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Profesor Piotr Ślósarz

  Profesor Piotr Ślósarz ©Adrian Wykrota

  W sobotę, 18 marca Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach organizuje drzwi otwarte dla przyszłych studentów. To jeden z najstarszych wydziałów na Uniwersytecie Przyrodniczym. Rozmawiamy z prof. Piotrem Ślósarzem, dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.
  Profesor Piotr Ślósarz

  Profesor Piotr Ślósarz ©Adrian Wykrota

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach organizuje drzwi otwarte dla przyszłych studentów. To jeden z najstarszych wydziałów na Uniwersytecie Przyrodniczym.
  Zgadza się. W ubiegłym roku wydział obchodził 65-lecie, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 2015 roku. Z upływem lat wydział stopniowo rozrastał się i poszerzał profil naukowo-dydaktyczny. Sztandarowy kierunek, jakim jest zootechnika, został z czasem uzupełniony o biologię, agroturystykę oraz międzyuczelniany kierunek neurobiologia. Prowadzimy też anglojęzyczne studia magisterskie Animal Production Management. Sześć lat temu uruchomiliśmy studia na kierunku weterynaria. W tym roku mamy już pierwszych absolwentów.

  Co kandydaci na studia będą mogli zobaczyć podczas drzwi otwartych w najbliższą sobotę?
  Chcemy przede wszystkim pokazać młodzieży nasz wydział. Studenci z kół naukowych i doktoranci oprowadzą młodzież po najważniejszych obiektach wydziału, gdzie mamy przygotowane pokazy aparatury i eksperymentów badawczych. Chcemy umożliwić bezpośrednie kontakty z wykładowcami i studentami. Zależy nam, by kandydaci na studia poczuli panującą u nas atmosferę i przekonali się, że warto tu studiować. Zaczniemy od dziekanatu, następnie przejdziemy do Kolegium Gawęckiego, gdzie znajdują się kluczowe katedry dla kierunku zootechnika. Kolejnym punktem będzie Instytut Weterynarii i Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej, dalej biblioteka i Katedra Turystyki Wiejskiej. Na końcu zwiedzimy Kolegium Cieszkowskich, gdzie znajduje się Instytut Zoologii, z atrakcyjną ofertą dotyczącą m.in. zwierząt amatorskich i towarzyszących. W sobotę można nas odwiedzać między godziną 9 a 12 zapraszamy wszystkich chętnych, by zgłaszali się do dziekanatu, w budynku Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28, na pierwszym piętrze, pokój 119.

  Jak wygląda praca weterynarza?

  Źródło:Dzień Dobry TVN

  WIĘCEJ w Serwisie Plus: Dla tych, którzy chcą leczyć. Wielbłądy, konie, krowy...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo