MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta przegrała ze Stalą w Mielcu 0:2. Zieloni coraz bardziej dryfują w stronę dna tabeli I ligi

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Ekipa Petra Nemeca w ostatnich tygodniach spisuje się poniżej swoich oczekiwań i kibiców Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
W piłkarskiej Fortuna 1 Lidze trwa seria porażek zespołu Warty Poznań/ W piątek wieczorem, w meczu otwierającym 20. kolejkę rozgrywek Warta przegrała na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:2 (0:1). Bramki strzelili Martin Dobrotka (25) i Jonatan De Amo Perez (90+3).

Słowacki piłkarz Stali wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Getingera z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza Warty Adriana Lisa. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Z kolei Hiszpan wykończył w ostatniej minucie doliczonego czasu drugiej połowy świetną kontrę gospodarzy, po której znalazł się też przed pustą bramką poznaniaków i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Warta przegrała czwarte spotkanie z rzędu ponosząc dziesiątą porażkę w sezonie i wiele wskazuje na to, ze w sobotę 24 listopada znajdzie się w strefie spadkowej. Mielczanie wygrali piątkowy mecz zasłużenie. Poznaniacy po przerwie zagrali trochę lepiej, a najbliżsi zdobycia gola byli w 84. Minucie, kiedy dwa strzały warciarzy zablokowali obrońcy Stali.

W roku 2018 przed beniaminkiem Fortuna 1 ligi jeszcze jedno spotkanie. W następną sobotę 1 grudnia podopieczni trenera Petra Nemeca podejmować będą w Poznaniu drużynę Puszczy Niepołomice. Początek meczu na stadionie przy ulicy Droga Dębińska, w popularnym „ogródku” o godzinie 13.

Stal Mielec – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Martin Dobrotka (25), 2:0 Jonatan De Amo Perez (90+3)
Stal Mielec: Kiełpin – Getinger, Perez, Dobrotka, Spychała żk – Gąsior żk (73. Grodzicki), Tomasiewicz, Nowak – Wroński (73. Leandro) – Mendiguchia (85. Begoer), Prokić .
Warta Poznań: Lis – Szymusik, Dejewski żk, Kieliba, Fiedosewicz (79. Jasiński) – Grobelny (77.Cierpka), Marciniak, Fadecki, Janicki żk, Kiełb – Spławski (72.Piceluk żk).