Warta Poznań zremisowała 2:2 z Bytovią w zaległym meczu Fortuna I Ligi. Sobotni mecz z Sandecją znów w Grodzisku Wielkopolskim

MAC, LUMAR
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Anna Kaczmarz
W zaległym meczu piątej kolejki piłkarskiej Fortuna I Ligi Warta Poznań zremisowała w środę w Grodzisku Wielkopolskim z Bytovią Bytów 2:2 (0:1). Zdobyty punkt pozwolił zielonym awansować na 14. miejsce w tabeli i opuścić strefę spadkowa. Bytovia została wiceliderem pierwszoligowej tabeli.

Do środowego meczu piłkarze Warty przystępowali po trzech porażkach z rzędu, z mocnym postanowieniem przerwania niepomyślnej passy. Cel połowicznie został osiągnięty, bo podopieczni trenera Petra Nemeca, chociaż dwukrotnie przegrywali, zdołali uratować remis.

Mecz początkowo był bardzo słaby. Pierwszą godną uwagi sytuację zanotowaliśmy dopiero w 41. minucie, kiedy bardzo dobrą okazją strzelecką miał Wojciech Fadecki. Zmarnowana okazja szybko się na poznaniakach zemściła. Dwie minuty później swojego pierwszego gola w nowym klubie zdobył bardzo dobrze znany w Poznaniu i Wielkopolsce Filip Burkhardt. Niegdyś zawodnik między innymi Amiki Wronki, Lecha Poznań, Tura Turek i... Warty zaskoczył bramkarza zielonych Adriana Lisa precyzyjnym strzałem z dystansu.

Po przerwie wydawało się dość długo, że goście kontrolują wydarzenia na murawie, ale piłkarze Warty nie zamierzali rezygnować i zostali za to nagrodzeni. Najpierw do wyrównania doprowadził w 68. minucie Niklas Zulciak, a kiedy trzy minuty później przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Wróbla, poznaniacy raz jeszcze zdołali wyrównać. Sześć minut przed końcem piłkę do własnej bramki skierował obrońca Bytovii Maciej Dampc.

W drużynie poznańskiego beniaminka Fortuna I Ligi w spotkaniu ligowym zadebiutował wypożyczony z Korony Kielce Grzegorz Szymusik, który do sezonu przygotowywał się w Warcie, a w poprzednim sezonie grał w Błękitnych Stargard.

W następnym meczu Warta w 9. kolejce podejmie w sobotę o godzinie 16 Sandecję Nowy Sącz, spadkowicza z Lotto Ekstraklasy. Mecz znowu zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim. Sobotnie spotkanie odbędzie się zgodnie z terminarzem, natomiast zaległy 1. kolejki, w którym Warta zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn, a który w drugim terminie miał zostać rozegrany 13 września, ponownie został przełożony, tym razem na 3 października.

Nowym trenerem został Bogusław Baniak. Sprowadzono też zawodników o znanych nazwiskach, dobrze znanych z gry w Lechu Poznań - Krzysztofa Gajtkowskiego i Zbigniewa Zakrzewskiego. Przejdź do następnego slajdu -------->

Warta Poznań: Koniec ery Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej w Wa...

[b]Warta Poznań – Bytovia Bytów 2:2
(0:1). Bramki:[/b] 0:1 Filip Burkhardt (41), 1:1 Niklas Zulciak (68), 1:2 Łukasz Wróbel (71), 2:2 Maciej Dampc (84. samobójcza).

Warta: Lis – Szymusik żk, Onsorge, Kieliba, Jasiński – Grobelny (83. Cierpka), Marciniak, Zulciak, Spławski, Fadecki (46. Sanocki) – Biegański żk (72. Janicki).

Bytovia: Witan – Kuzdra (73. Witkowski), Dampc, Wróbel, Wilczyński – Hebel (64. Procyszyn), Duda, Burkhardt, Letniowski, Jakóbowski – Jaroch (77. Kuzimski).