MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta Poznań: Trzy gole starczyły tylko na remis

Piłkarze Warty Poznań jechali w ostatniej kolejce I ligi do Płocka po zwycięstwo. Niestety, zieloni tylko zremisowali 3:3, a jeden punkt w tym spotkaniu uratowali w ostatniej minucie, kiedy rzut karny pewnie wykonał niezawodny Piotr Reiss. Po kilku ligowych poprzednich, pojedynkach, w których poznaniacy nie tracili bramek, tym razem martwi strata aż trzech goli. Katem podopiecznych trenera Czesława Owczarka okazał się 22-letni Brazylijczyk Ricardinho, który zdobył trzy gole.

Mecz w Płocku rozpoczął się dla poznańskiej jedenastki bardzo źle, bo już w 3. minucie gracze Warty nie upilnowali Ricardinho, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Jakubowi Słowikowi. Zieloni zabrali się ostro za odrabianie strat i rzeczywiście dwadzieścia minut później doprowadzili do wyrównania. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Reissa, Maciej Mysiak strzelił głową nie do obrony.

Piłkarze trenera Owczarka znowu stwarzali sporo sytuacji podbramkowych, jednak dość długo byli nieskuteczni. Wreszcie w 70. minucie objęli prowadzenie 2:1, kiedy ładną akcję zespołu bramką zakończył Piotr Giel.

Wydawało się, że goście będą już kontrolowali przebieg wydarzeń na płockim boisku. Tymczasem końcówka spotkania stała się dramatyczna. Najpierw w ciągu dwóch minut poznaniacy po raz kolejny nie potrafili upilnować Ricardinho, bo Brazylijczyk zdobył dwa następne gole i dał prowadzenie swojej drużynie 3:2.

Na szczęście poznaniacy do końca walczyli przynajmniej o remis i go w końcu osiągnęli. Jeden z obrońców Wisły dotknął w swoim polu karnym piłki ręką i w 90. minucie Piotr Reiss nie zmarnował jedenastki i mecz zakończył się remisem 3:3.

W niedzielę zapadły decyzje o awansie do piłkarskiej ekstraklasy. Do krajowej elity awansowały Piast Gliwice oraz Pogoń Szczecin, a więc drużyny które już w przeszłości poznały smak ekstraklasy. Piast w ostatnim meczu pokonał na swoim boisku Zawiszę Bydgoszcz 3:0, a Pogoń wygrała w Gdyni z Arką 2:0.

Wisła Płock - Warta Poznań 3:3 (1:1)
bramki: 1:0 - Ricardinho (3), 1:1 - Maciej Mysiak (23-głową), 1:2 - Piotr Giel (70), 2:2 - Ricardinho (85), 3:2 - Ricardinho (87), 3:3 - Piotr Reiss (90-karny).
Wisła: Kamiński - Jakubowski, Bieńkowski, Wyczałkowski, Petasz - Sekulski (46. Jaroń), Zembrowski, Zagurskas (78. Gueye), Mosart, Ricardinho - Biliński (61. Joao Paulo).
Warta: Słowik - Wichtowski, Mysiak, Bartkowiak, Kosznik - Magdziarz, Ngamayama, Grzeszczyk (83. A. Marciniak), Reiss, Jakóbowski (64. Bereszyński) - Giel (77. Piceluk).
Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).