MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta Poznań przegrywa na inaugurację ze Stalą Mielec (2:1). Adrian Lis wybronił dwa rzuty karne, ale nawet to nie pomogło

Dawid Dobrasz
Stal Mielec wygrała zasłużenie i "Zieloni" muszą szukać pierwszych punktów w kolejnych spotkaniach. Następne spotkanie Warta Poznań rozegra w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 17:00, a rywalem podopiecznych Piotra Tworka będzie beniaminek Fortuna 1. Ligi GKS Bełchatów. Fot. Adam Ciereszko/Warta Poznań
Warta Poznań przegrała na inaugurację rozgrywek Fortuna 1. Ligi ze Stalą Mielec (1:2). Świetnie w bramce "Zielonych" spisywał się Adrian Lis, ale mimo to podopieczni Piotra Tworka nie zdołali wywieźć korzystnego rezultatu z południa Polski.

Gospodarze, którym do awansu w poprzednim sezonie zabrakło bardzo niewiele, ruszyli na "Zielonych" od pierwszej minuty. Miażdżąca momentami przewaga Stali potwierdziła się w 22. minucie spotkania. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska wykończył Krystian Getinger i było 1:0 dla faworytów spotkania. Stal jednak nie miała zamiaru zwalniać i cztery minuty później sfaulowany w polu karnym został Andreja Prokić przez Bartosza Kielibę. Takie karne zwykło się nazywać "miękkimi", ale sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Josip Soljić i za pierwszym razem nie udało mu się pokonać Lisa, ale dobitka Chorwata była już bezbłędna i w 26. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Pierwsza połowa to była przepaść w poziomach gry obydwu drużyn. Warta w pierwszej części nie oddała celnego strzału na bramkę Stali.

Na drugą połowę podopieczni Piotra Tworka wyszli już dużo pewniejsi. Akcje zaczęły być dużo składniejsze, ale na głównym planie znowu był Lis. W 59. minucie popisał się świetną paradą w bramce, chroniąc Wartę przed podwyższeniem wyniku. "Zieloni" odpowiedzieli na tę akcję chwilę później pięknym trafieniem Gracjana Jarocha, dla którego była to bramka w debiucie.

W 75. minucie mieliśmy kolejny rzut karny. Tym razem nie można było mieć wątpliwości, co do decyzji sędziego. Do piłki ponownie podszedł Josip Soljić i ponownie lepszy okazał się Adrian Lis! W końcówce Stal osłabła i Warta przycisnęła, ale lepiej tego dnia dysponowany zespół odniósł zwycięstwo. Zespół z Mielca wygrał zasłużenie i "Zieloni" muszą szukać pierwszych punktów w kolejnych meczach. Następne spotkanie Warta Poznań rozegra w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 17:00, a rywalem podopiecznych Piotra Tworka będzie beniaminek Fortuna 1. Ligi GKS Bełchatów.

Stal Mielec - Warta Poznań 2:1 (2:0)
Bramki: Getinger 22, Soljić 26 - Jaroch 64

Stal: Seweryn Kiełpin - Paweł Olszewski, Mateusz Żyro, Lukáš Bielák, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz, Josip Šoljić, Bartosz Nowak (89. Maciej Urbańczyk), Andreja Prokić (81. Szymon Stasik) - Adrian Paluchowski

Warta: Adrian Lis - Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb - Karol Gardzielewicz (59. Wiktor Długosz), Artur Marciniak (55. Mateusz Kupczak), Michał Grobelny, Robert Janicki (73. Michał Jakóbowski), Mariusz Rybicki - Gracjan Jaroch.