Warta Poznań przegrała z Odrą w Opolu 1:2. Piłkarze z Opola w pierwszych 10 minutach zdobyli dwa gole

MAC, LUMAR
Warta przegrała w Opolu 1:2 z Odrą
Warta przegrała w Opolu 1:2 z Odrą Waldemar Wylegalski
W środę odrobione zostały zaległości w piłkarskiej Fortuna I lidze. Drużyna Warty Poznań po czterech kolejnych meczach bez porażki, przegrała niestety w Opolu z Odrą 1:2 (1:2). Poznaniacy przegrali szóste spotkanie w sezonie, ale w tabeli zajmują nadal 13. miejsce z przewagą pięciu punktów nad otwierającą strefę spadkową Garbarnią Kraków.

O niepowodzeniu podopiecznych trenera Petra Nemeca w Opolu zadecydował fatalny początek meczu. Gospodarze prowadzenie uzyskali już w trzeciej minucie po bramce wypożyczonego z poznańskiego Lecha Jakuba Modera, a sześć minut później opolanie prowadzili już 2:0 po bramce Krzysztofa Janusa.

Piłkarze Warty nie po raz pierwszy pokazali, że w żadnej sytuacji nie rezygnują i w 26. minucie za sprawą Artura Marciniaka, który powrócił do składu po kontuzji i chorobie, zdobyli gola kontaktowego z rzutu karnego, ale mimo starań – strat nie zdołali odrobić. Najbliższy szczęścia był chyba w 73. minucie, pięć minut po wejściu na murawę, rezerwowy Nikodem Fiedosewicz.

Piłkarze Odry Opole, podopieczni byłego trenera Lech Mariusza Rumaka, do Wielkopolski zawitają już w środę 31 października. Tego dnia zmierzą się w II rundzie Pucharu Polski z Polonią Środa Wielkopolska. Początek spotkania Polonia – Odra o godzinie 13.

Odra Opole – Warta Poznań 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 Jakub Moder (3), 2:0 Krzysztof Janus (9), 2:1 Artur Marciniak (26. karny).
Odra: Szromnik – Brusiło, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Rybicki (76. Mikinic), Habusta żk, Niziołek (88. Bonecki), Moder, Janus żk – Martín.
Warta: Lis – Szymusik (90. Sanocki), Wypych, Onsorge żk, Jasiński – Marciniak (86. Piceluk), Fadecki (67. Fiedosewicz), Grobelny, Janicki, Kiełb – Spławski.

Pozostałe środowe wyniki zaległych spotkań Fortuna I ligi:
Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:1 (0:1), Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0), Terrmalica Bruk-Bet Nieciecza – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0), GKS 1962 Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0).