Warta Poznań: Cenne zwycięstwo 1:0 z Sandecją w Nowym Sączu

JAC
Po prawie dwóch miesiącach piłkarze poznańskiej Warty znowu zwyciężyli w meczu wyjazdowym w rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Czesława Owczarka pokonali w Nowym Sączu Sandecję 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył Krzysztof Bartoszak.

Poprzednio zieloni wygrali 2 września w Łodzi z ŁKS 2:0. Teraz pokonali Sandecję i wywalczyli cenne trzy punkty. Warta zdecydowanie dominowała na boisku w pierwszej części pojedynku, a efektem była ładna bramka Bartoszaka, który trafił w górny róg.

W tej części gry bramkarza Sandecji próbowali jeszcze zaskoczyć Tomasz Magdziarz i Wojciech Trochim, ale bez rezultatu. Po przerwie gra się wyrównała, ale to poznaniacy dość spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie. Zasłużony sukces pozwolił zielonym przesunąć się nieco w górę ligowej tabeli.

W Nowym Sączu doszło do rzadkiego wydarzenia, bowiem jeszcze w pierwszej połowie kontuzji doznał główny arbiter meczu Jacek Małyszek z Lublina. Po przerwie zastąpił go Radosław Wąsik.

Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko trzy kolejki. Warta następny mecz rozegra w niedzielę 4 listopada przy Drodze Dębińskiej z GKS Tychy (początek o godzinie 12.30).

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 0:1 (0:1)
bramka: 0:1 - Krzysztof Bartoszak (35).
Sandecja: Cabaj - Wilczyński, Petran (74. Młynarczyk), Mateusz Kowalski, Marcin Kowalski - Świątek (46. Szczepański), Mroziński, Zinyak (65. Montero), Burkhardt - Wiśniewski, Aleksander.
Warta: Lis - Bartczak, Mysiak, Wichtowski, Kosznik - Magdziarz, Marciniak, Grzeszczyk, Trochim (89. Ciach), Pawłowski (72. Jakóbowski) - Bartoszak (77. Giel).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin); od 46. min. Radosław Wąsik.
Widzów: 1 500.
Żółte kartki: Szczepański - Marciniak.