Genius Loci: Zobacz zabawki i fortyfikacje sprzed 1000 lat!

  Genius Loci: Zobacz zabawki i fortyfikacje sprzed 1000 lat!

  KARC

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rezerwat Genius Loci w Poznaniu

  Rezerwat Genius Loci w Poznaniu ©Grzegorz Dembiński

  Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym bawiły się dzieci tysiąc lat temu oraz jak działał wówczas gród poznański, przyjdź do Genius Loci.
  Rezerwat Genius Loci w Poznaniu

  Rezerwat Genius Loci w Poznaniu ©Grzegorz Dembiński

  W każdy wtorek lipca oraz sierpnia rezerwat Genius Loci Muzeum Archeologicznego zaprasza na warsztaty dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak żyli ich rówieśnicy w grodzie poznańskim 1000 lat temu. Temat dzisiejszych zajęć brzmi „Zabawki Mieszka i Dobrawki”.

  – Warsztaty poprowadzą wojowie z grupy Aurea Tempora, zajmującej się odtwórstwem historycznym czasów średniowiecza – informuje Magdalena Sprenger z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.


  Zajęcia odbywać się będą między godz. 11. a 12.30 głównie w plenerze wokół rezerwatu Genius Loci przy ul. Posadzego na Ostrowie Tumskim. Koszt warsztatów to 4 zł. Konieczne jest zapisanie się pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod nr. 61 852 21 67.

  Dawne fortyfikacje
  Warsztaty dla dzieci w tym samym wieku, ale tym razem także z rodzicami, odbywają się także przez całe wakacje w piątek.

  – Zapraszamy całe rodziny na wspólne budowanie i odkrywanie tajników średniowiecznych fortyfikacji sprzed 1000 lat. Czekamy na zgłoszenia spokrewnionych lub zaprzyjaźnionych grup – liczących nie więcej niż 10 osób. Otrzymają makietę grodu poznańskiego w formie wielkoformatowych puzzli i wraz z dziećmi będą mieli okazję zbudować najstarszy Poznań – zachęca Magdalena Sprenger.

  Na co dzień w Genius Loci działa średniowieczny plac zabaw. Wstęp bezpłatny.

  Przegląd kulturalny Mateusza Frąckowiaka - Na co warto się wybrać?
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo