Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W szkołach wszyscy powinni się szanować

Agnieszka Smogulecka
Bicie kablem, plastikową butelką, rzucanie długopisem, wyśmiewanie się z czyjegoś nazwiska. To wybryki, które zwykle miewają na swoim koncie dzieci.

Trzeba je za to ganić, tłumaczyć, że tak nie wolno, uczyć, że przemoc - obojętnie czy psychiczna, czy fizyczna - jest złem. Aż włos na głowie się jeży, gdy słyszymy, że takie same metody zastraszania i poniżania mógłby stosować nauczyciel.

Szkoła jest wspólnotą. Wszyscy się szanujemy. Wspólnie działamy przeciw przemocy. Niczego nie ukrywamy. Zawsze reagujemy. Nauczyciel nie jest sam. Uczniowie wiedzą, jak działać. Rodzice są z nami. Mamy sojuszników. Nagradzamy dobre przykłady. To dziesięć zasad Kodeksu Szkoły Bez Przemocy, które powinny obowiązywać w każdej placówce.

To właśnie ich uczymy w ramach kampanii prowadzonej przez "Polskę Głos Wielkopolski" i Fundację Grupy Telekomunikacji Polskiej. Niestety, stale też musimy przedstawiać sytuacje świadczące, że nie wszyscy potrafią się im podporządkować. Szokujące są zwłaszcza zajścia, w których to nauczyciel, który powinien być wzorem dla młodych, okazuje się oprawcą.

Kuratorium i policja sprawdzają, co dokładnie wydarzyło się w Starym Mieście. Miejmy nadzieję, że wyjaśnią to szybko, a dyrekcja podejmie działania, by zapobiec jakimkolwiek przejawom przemocy w przyszłości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski