MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W pierwszej lidze piłkarzy ręcznych MKS Poznań wygrał w Brodnicy. To bardzo cenne zwycięstwo

W 18. kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych szczególnie ważne zwycięstwo odniósł MKS Poznań. Zespół prowadzony przez trenera Domana Leitgebera pokonał na wyjeździe bezpośredniego konkurenta w rywalizacji o zachowanie pierwszoligowego bytu MKS Henri Lloyd Brodnica 28:23, co praktycznie zapewnia poznaniakom udział w barażach o utrzymanie.

Przewaga siedmiu punktów nad największymi rywalami na osiem kolejek przed końcem rozgrywek wydaje się dość bezpieczna. O uniknięcie baraży będzie trudno, ponieważ SMS ZPRP Gdańsk, bez względu na zajętą lokatę, z pierwszej ligi spaść nie może.

W Wolsztynie w derbach regionu Wolsztyniak przegrał z Realem Astromalem Leszno 18:24. Kluczem do wygrania prestiżowego pojedynku z wyżej notowanym przeciwnikiem zza miedzy była bardzo dobra gra leszczynian w defensywie. Podopieczni trenera Ryszarda Kmiecika cały czas kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, prowadząc różnicą 2-3 bramek. Jedynie tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Drużyna trenera Wojciecha Hanyza nie poszła jednak za ciosem. Zwycięstwo w Wolsztynie oraz środowa wygrana w spotkaniu zaległym z MKS Henri Lloyd Brodnica (30:21) już dość znacznie oddaliły leszczynian od strefy zagrożonej spadkiem.

W grupie B kolejne cenne zwycięstwo odniósł MKS Kalisz, pokonując przed własną widownią plasującą się wyżej w tabeli Olimpię Piekary Śląskie 28:24. Mecz był bardzo interesujący, a kaliszanie zapewnili sobie wygraną w ostatnim kwadransie. Bohaterami spotkania byli świetnie spisujący się bramkarze gospodarzy Tymon Trojański i Filip Jarosz oraz szalejący w ataku kapitan MKS Kalisz Maciej Nowakowski, zdobywca 10 bramek. Podopieczni trenera Mateusza Różańskiego zrehabilitowali się za słabszy występ w przegranym w środę u siebie zaległym meczu z Siódemką Miedzią Legnica (23:28).

Także w grupie B Ostrovia Ostrów Wielkopolski wyjeździe uległa Czuwajowi Przemyśl 36:39. Gospodarze zainkasowali dwa punkty po doskonalej drugiej połowie, bo ostrowianie zaczęli mecz doskonale obejmując prowadzenie 7:1, a po 20 minutach prowadzili już 17:10. Zespół z Przemyśla do remisu doprowadził w 53. minucie i w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

MKS Henri Lloyd Brodnica – MKS Poznań 23:28 (12:12). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Komisarek 8, Tokaj 6, Przedpełski 4, Martyński 3, Kasperczak 2, Niedzielak 2, Bartłomiejczyk 2.

Wolsztyniak Wolsztyn – Real Astromal Leszno 18:24 (10:11). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: N. Szutta 5, Chrapa 5, Kuta 3, Raczkowiak 2, Wajs 2; najwięcej dla Realu Astromal: Krystkowiak 6, Łuczak 5, Przekwas 4, Misiaczyk 3, Giernas 2.

MKS Kalisz – Olimpia Piekary Śląskie 28:24 (15:13). Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Nowakowski 10, Wawrzyniak 5, Sieg 5, Adamski 4, Krzywda 2 Surosz 2.

Czuwaj Przemyśl – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 39:36 (18:23).
Najwięcej bramek dla Ostrovii: Tomczak 12, Galewski 7, Jedwabny 4, Dutkiewicz 3, Bałwas 2, Bielec 2, Staniek 2, Śliwiński 2.