Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W muzeum w Szreniawie trwa impreza plenerowa "Piwo z Kulturą"

Justyna Piasecka
Justyna Piasecka
Waldemar Wylegalski
Jaka jest historia i tradycja spożywania piwa na ziemiach polskich? W jaki sposób warzy się piwo? Odpowiedzi na te pytania można uzyskać dziś, 15 maja w Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Trwa impreza plenerowa "Piwo z Kulturą".

Jest to już kolejna X edycja Festiwalu Piwa, odbywającego się na terenie muzeum w Szreniawie. Podczas wydarzenia prezentowana jest historia i tradycja spożywania piwa na ziemiach polskich. Ponadto przybyli do szreniawskiego muzeum goście mogą poznać sposoby na warzenie piwa. W trakcie festiwalu przedstawiane są małe i średnie browary, działające w Wielkopolsce, które produkują wyjątkowe i rzadko spotykane piwa.

Choć plenerowe spotkanie skierowane jest głównie dla dorosłych, to nie brakuje atrakcji dla dzieci.

Impreza potrwa do godziny 19.

W programie: ciekawostki piwne, występ zespołu muzycznego „KAMRATY”, konkursy dla publiczności ( m.in. zostań degustatorem piwnym), prezentacja piw małych i średnich browarów, pokaz domowego warzenia piwa – piwowar, pokaz toczenia kufli z gliny – warsztaty, pokaz wyrobu precli i degustacja, kuchnia piwna, quiz piwny, wypiek chleba w tradycyjnych piecach chlebowych.

Czy istnieje bezpieczna ilość wypijanego alkoholu, która nie wiąże się ryzykiem uzależnienia? Według Światowej Organizacji Zdrowia standardowa porcja czystego alkoholu to 250 mililitrów piwa o mocy 5 proc. W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na pytania, co dzieje się z organizmem, gdy pijemy piwo.Czytaj dalej --->

Takie są skutki picia piwa. Czy jedno dziennie szkodzi? Oto ...

W województwie wielkopolskim znajdują się wsie, w których od lat nikt nie mieszka. W niektórych z nich stoją jeszcze opuszczone budynki świadczące o dawnym życiu mieszkańców, ale są też wsie, po których nie ma już śladu - pokryły je łąki i lasy. Ich nazwy wciąż jednak widnieją na mapach. Z niektórych mieszkańcy zostali wysiedleni, z innych z czasem sami się wyprowadzili. Zobacz, gdzie znajdują się opuszczone wsie i co stało się z ich ostatnimi mieszkańcami ---->

Tajemnica opuszczonych wsi w Wielkopolsce. Kiedyś tętniły ży...

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski