Unia Swarzędz zrobiła kolejny krok w stronę zwycięstwa Artbud IV ligi. Polonia Kępno przerywa swoją zwycięską passę

Piłkarze Polonii 1908 Marcinek Kępno przegrali w swoim ostatnim meczu z Iskrą Szydłowo. Tym samym przerwali oni swoją fantastyczną serię czterech meczów ze zwycięstwem Polonia 1908 Marcinki Kępno/Jarosław Skiba
Powoli zbliżamy się do końca rozgrywek w Artbud IV ligi. Obecnie znamy dwóch spadkowiczów - są to Górnik Konin i Victoria Ostrzeszów. Cały czas nie wiemy, która drużyna wywalczy sobie awans, choć kolejny spory krok w tę stronę wykonali zawodnicy Unii Swarzędz, jednak za ich plecami czyha zespół Kotwicy Kórnik.

Unici wykonali kolejny ważny krok w stronę awansu do III ligi. Piłkarze Tomasza Bekasa po interesującym spotkaniu, pokonali na wyjeździe zespół Górnika Konin 3:1. Mecz od pierwszych minut był prowadzony pod dyktando gości, jednak to piłkarze duetu trenerskiego Czesława Owczarka i Dominika Łomnickiego, jako pierwsi mogli zdobyć bramkę, lecz w słupek trafił Tomasz Słowiński. W 16. minucie było już 1:0 dla Dumy Swarzędza, a gola uderzeniem po dalszym słupku strzelił Jakub Czapliński.

Po przerwie goście byli cały czas stroną dominującą. W 58. minucie bramkę na 2:0 zdobył Kamil Kanior, a po kolejnych siedmiu minutach Unia po golu Jana Paczyńskiego prowadziła już 3:0. Chwilę później po ładnej indywidualnej akcji gola honorowego dla gospodarzy strzelił Bartosz Głowacki. Który po minięciu jednego z rywali, silnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce.

Bardzo pewnie w minionej kolejce wygrali zawodnicy Kotwicy Kórnik, którzy od zeszłego tygodnia są nowym wiceliderem rozgrywek. Podopieczni Tomasza Nawrota bez żadnych problemów, po dwóch trafieniach Gerarda Pińczuka oraz po jednym Huberta Babicza, oraz Jakuba Pietrzaka, pokonali tegorocznego finalistę Regionalnego Pucharu Polski, Koronę Piaski aż 4:0.

Po tym zwycięstwie kórniczanie cały czas trzymają się blisko ekipy ze Swarzędza i tracą do nich zaledwie trzy punkty. Następna kolejka może zmienić układ tabeli na czele, bowiem w derbach powiatu poznańskiego Unici podejmią na własnym boisku zielono-białych. W przypadku zwycięstwa graczy z Kórnika to oni na dwie kolejki przed końcem będą bliżej awansu do III ligi.

Na dole tabeli jest równie emocjonująco co na jej górze. Na swoje pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w 2022 roku cały czas czeka Victoria Ostrzeszów, która tym razem przegrała z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:1. Ważne trzy punkty zainkasowali zawodnicy Olimpii Koło, którzy pokonali sąsiada w tabeli, rezerwy KKS Kalisz, aż 4:0 i wyprzedzili ich w rozgrywkach, zrównując się z nimi punktami.

Swoją serię czterech zwycięskich meczów przerwała natomiast Polonia Kępno, która uległa Iskrze Szydłowo 1:3, która zajmowała przed tą serią gier dziesiątą lokatę. Warto nadmienić, że wyjazd do Kępna jest najdłuższym wyjazdem w tym sezonie dla zawodników z Szydłowa, którzy musieli pokonać aż 350 kilometrów.

Wyniki 35. kolejki Artbud IV ligi:

Górnik Konin - Unia Swarzędz 1:3, Victoria Września - Nielba Wągrowiec 3:3, Polonia Kępno - Iskra Szydłowo 1:3, KKS II Kalisz - Olimpia Koło 0:4, LKS Gołuchów - Huragan Pobiedziska 1:1, Obra Kościan - SKP Słupca 1:2, Tarnovia Tarnowo Podg. - Victoria Ostrzeszów 2:1, Warta Międzychód - Centra Ostrów Wlkp. 1:4, Kotwica Kórnik - Korona Piaski 4:0

Maciej Skorża stał się legendą Lecha Poznań. Zdobył dwa tytuły mistrzowskie i co najważniejsze po latach niepowodzeń przywrócił kibicom radość z oglądania swojego ulubionego klubu, a drużynie mentalność zwycięzców. Obiecał kibicom powrót na szczyt w roku 100-lecia Kolejorza i zadanie wykonał w imponującym stylu, mimo że startował z bardzo trudnego miejsca. Lecz jego droga do triumfów nie była usłana różami. Były też trudne momenty i porażki. Zobacz najważniejsze daty "Maestro" w Kolejorzu. Zobacz kolejne zdjęcie ---->

Jak Maciej Skorża w krótkim czasie został legendą Lecha Pozn...