Tenisistka Magda Linette rozpoczęła sezon od porażki z niewygodną rywalką. Poznanianka może już myśleć o pierwszym meczu w Australian Open

Magda Linette miała kilkumiesięczny rozbrat z tenisem i było to widać w starciu z Amerykanką Alison Riske Archiwum Głosu Wielkopolskiego
W poniedziałek rozpoczęła sezon druga obecnie polska tenisistka Magda Linette (AZS Poznań). Inauguracja nie okazała się dla poznanianki pomyślna. W pierwszej rundzie turnieju w australijskiej Adelajadzie rangi WTA 250 Magda Linette przegrała z Amerykanką Alison Riske 4:6, 4:6. Było to piąte spotkanie obu tenisistek na zawodowych kortach i piąta porażka Polki.

W pierwszym secie widać było, że naszej tenisistce brakuje ogrania, bo od ponad trzech miesięcy nie rywalizowała na korcie o punkty WTA. Zanim więc Linette rozkręciła się na dobre, to miała już do odrobienia cztery gemy. W końcówce trochę postraszyła Amerykankę (obroniła dwie piłki setowe), ale ostatecznie seta zakończyła przy swoim serwisie rywalka.

Początek drugiej partii był obiecujący, ale problemem poznanianki była słaba postawa w sytuacjach, kiedy miała okazję na przełamanie Riske. W dodatku słabszy moment Linette miała przy stanie 4:4, kiedy kompletnie nie wyszedł jej gem serwisowy. Amerykańska tenisistka skorzystała z okazji i bardzo szybko zakończyła spotkanie takim samym wynikiem jak w pierwszym secie.

Potwierdziła się więc opinia taty Magdy, Tomasza Linette, że wolałby, żeby córka miała przetarcie w kwalifikacjach z zawodniczkami nieco niżej notowanym. I rzeczywiście łatwiej byłoby nawiązać walkę 29-latce z tenisistkami z drugiej setki rankingu WTA niż z tak niewygodnym i wymagającym przeciwnikiem jak Riske. Do Australian Open pozostał tylko tydzień, w którym dużo czasu nasza zawodniczka poświęci na pewno na serwis i grę z głębi kortu.