OPRAC.:
Mateusz Pietras
Dwa brązowe medale mistrzostw świata juniorów wywalczone przez deblistów
Dwa brązowe medale mistrzostw świata juniorów wywalczone przez deblistów PZTS
W piątek Biało-Czerwoni zdobyli dwa brązowe medale mistrzostw świata do lat 19. Pomimo porażek w półfinałach, obie pary mogły celebrować medal imprezy rozgrywanej w Novej Goricy. Miłosz Redzimski i Japończyk Keishi Hagihara przegrali z chińskim duetem Shindog/Ruibo 2:3 (5:11, 11:7, 11:7, 5:11, 7:11). Zaś mistrzynie Europy w tej kategorii wiekowej Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos uległy Niemce Annett Kaufmann i Walijce Annie Hursey 0:3 (8:11, 6:11, 2:11). Jutro o półfinał gry singlowej zagra Redzimski.

Dwa podia dla polskich deblistów na mistrzostwach świata do lat 19

W półfinale mistrzostw świata do lat 19 Miłosz Redzimski i Japończyk Keishi Hagihara mierzyli się Chińczykami Linem Shindogiem i Wenem Ruibo. Po trzech partiach wynik było korzystny dla ,,polskiego'' duetu. Jednak w w kluczowych momentach bardziej precyzyjni byli rywale, którzy wygrali dwa sety z rzędu.

W dwóch wcześniejszych spotkaniach w słoweńskiej Novej Goricy Redzimski i Hagihara ogrywali swoich rywali bez straty seta.

W tej samej kategorii wiekowej brąz w grze deblowej zdobyły Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos. Mistrzynie Europy juniorek, co prawda przegrały półfinałowe spotkanie, ale tak jak juniorzy mogły świętować medal. W meczu o finał uległy Niemce Annett Kaufmann i Walijce Annie Hursey 0:3 (8:11, 6:11, 2:11).

Redzimski na dobrej drodze do powtórzenia sukcesu

Od czwartku w najlepsze trwa rywalizacja singlistów na mistrzostwach świata kadetów i juniorów w Novej Goricy. Dziś kapitalny występ zanotował polski junior Miłosz Redzimski. W 1/8 finału wicemistrz Europy do lat 19 pewnie pokonał Francuza Hugo Deschampsa 4:0 (11:9, 11:5, 11:8, 12:10). Na uwagę zasługuje brak utraty seta.

Na inaugurację turnieju Polak miał zmierzyć się z Nigeryjczykiem Muizzem Adegokiem, który nie przystąpił do pojedynku. Tym samym Polakowi przyznany został walkower tożsamy z wynikiem 4:0.

Polak o półfinał imprezy zagra w sobotę, a rywalem będzie jeden z uczestników dzisiejszego półfinału zawodnik Państwa Środka Wen Ruibo.

Mistrzostwa świata kadetów i juniorów potrwają do niedzieli.