Tenis: Brąz dla Wielkopolski

ŁOS
Brązowy medal to dorobek wielkopolskich reprezentantów w kategorii do lat 15. (młodzicy) w maratonie tenisowym, który odbył się w centrum Angie w Puszczykowie.

Na trzecim stopniu podium w turnieju indywidualnych mistrzostw Polski stanął Mieszko Kwaśniewski.
Zawodnik AZS-u Poznań zapewnił sobie medal po zwycięstwie w ćwierćfinale z drugim rozstawionym zawodnikiem Marcinem Molem (KS Górnik Bytom) 5:7 ,7:6 (2), 6:2. W walce o finał przegrał z Piotrem Śmietaną (UKS Czarna).

- Walkę o medale w Angie zapoczątkowały turnieje drużynowe dziewcząt i chłopców -- mówi dyrektor zawodów Henryk Gawlak. - W sumie wzięło w nich udział po osiem zespołów.

W kategorii dziewcząt AZS Poznań (Agata Wardejn, Nina Kromolicka, Marta Mędrzycka) zajął ósme miejsce. Natomiast drużyna młodzików AZS-u (Mieszko Kwaśniewski, Norbert Tadyszak, Franciszek Dudek, Bartosz Łosiak) uplasowała się na piątej pozycji.

Wśród młodziczek mistrzostwo zdobyła Aleksandra Buchla (KS Warszawianka). W rywalizacji chłopców złoto dla Roberta Wrzesińskiego (UKS Okęcie Warszawa). W następny weekend 28-30 stycznia w Centrum Tenisowym Angie odbędzie się ogólnopolski turniej krasnali (rocznik 2002 i mł.). Natomiast w dniach 25-27 lutego turniej dziewcząt. Więcej na www.angie.com.pl lub tel. 605 306 448.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected].