Szóste ligowe zwycięstwo piłkarek Medyka Konin

Medyczki wygrały po raz szósty
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin kontynuują zwycięską serię w ekstralidze. W sobotę mistrzynie Polski wygrały przed własną widownią z Czarnymi Sosnowiec 3:1 (2:0) i z kompletem 18 punktów prowadzą w tabeli, wyprzedzając korzystniejszą różnicą bramek Górnika Łęczna, który również ma na koncie sześć zwycięstw.

Niestety w trakcie spotkania odnowiła się kontuzja Natalii Chudzik, co najprawdopodobniej wyklucza udział reprezentantki Polski w najbliższych meczach, w tym w spotkaniu Ligi Mistrzyń z Brescią.

Odnotować warto, że koninianki straciły w sobotę pierwszą bramkę w sezonie.

– Rywalki, pamiętając ostatnią wysoką porażkę w Koninie 0:6, „odrobiły lekcję” i po dobrym występie sprawiły nam trochę kłopotów, zwłaszcza po przerwie. Inna sprawa, że wynikało to głównie z tego, że mój zespół po dobrej pierwszej połowie zlekceważył przeciwniczki i odbiło się to na boisku – stwierdził Roman Jaszczak, trener Medyka POLOmarket.

Siódma kolejka ekstraligi już w środę. Koninianki czeka wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem ekstraligi UKS SMS Łódź (godz. 16).

Medyk POLOmarket Konin – Czarni Sosnowiec 3:1 (2:0). Bramki:
1:0 Katarzyna Daleszczyk (10), 2:0 Liliana Kostowa (26), 2:1 Stanislava Lišková (65), 3:1 Paulina Dudek (82).