MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szalony i zwycięski mecz Enei AZS Politechniki Poznań. Akademiczki dogoniły w końcu sosnowiczanki i zrewanżowały im się za wyjazdową porażkę

Fantastyczna seria rzutów za trzy punkty kapitan Enei AZS Politechniki, Agnieszki Skobel, w dużym stopniu przyczyniła się do wygranej akademiczek w starciu z sąsiadem w tabeli EBLK, czyli z Zagłębiem Sosnowiec Waldemar Wylegalski
Niesamowity mecz obejrzeli w środowy wieczór w hali PP na Piotrowie kibice koszykówki. Enea AZS Politechnika Poznań przez pierwszą połowę toczyła wyrównany bój z Zagłębiem Sosnowiec, po czym rywalki w drugiej połowie szybko odskoczyły im na dziewięć punktów. Kiedy wydawało się, że nadzieje na rewanż za wyjazdową porażkę jednym punktem spełzną na niczym, sygnał do odrabiania strat dała kapitan Agnieszka Skobel (trzy trójki w 4 minuty). To po jej rzucie akademiczki doprowadziły do remisu, a w końcówce spotkania dały już koncert i tym samym odniosły cenne zwycięstwo. Play-off mają już na wyciągnięcie ręki...

Warto dodać, że już przed spotkaniem poznanianki miały swoje problemy. W rozpoczętym trzy godziny wcześniej meczu rezerw boisko z urazem opuściła Malina Piasecka, a już pierwsze minuty starcia z Zagłębiem pokazały, że Daria Marciniak znów odczuwa ból w kolanie. Jakby tego było mało przeciętny początek spotkania zaliczyła Maya Dodson. W końcówce trzeciej kwarty nasze koszykarki przypomniały sobie chyba jednak pechową porażkę. Wzięły się w garść postawiły wszystko na jedną kartę i to one ostatecznie miały powody do świętowania.

Kolejne spotkanie z udziałem Enei AZS Politechniki już w niedzielę o godz. 18. Rywalem akademiczek w hali PP na Piotrowie tym razem będzie czerwona latarnia EBLK, czyli MKS Pruszków.

W środę rozgrywano też mecze w I lidze koszykarek. Równie emocjonujące spotkanie, co w Poznaniu zobaczyli fani basketu w derbach naszej aglomeracji w Swarzędzu. Miejscowy Lider po meczu wielkich emocji i podkoszowej walki przegrał z wyżej notowanym MUKS Poznań 55:56. Trzy godziny wcześniej Enea AZS II Poznań przegrała natomiast u siebie z Wichosiem Jelenia Góra 50:60. W sobotę o godz. 15 MUKSiary podejmują w hali B na Chwiałce lidera grupy B, czyli Wisłę Kraków.

EBLK: Enea AZS Politechnika Poznań - Zagłębie Sosnowiec 78:66 (16:19, 18:17, 16:21, 28:9)
Enea AZS: Sutton 25, Skobel 17, Rymarenko 16, Dodson 13, Popović 7.
Najwięcej dla Zagłębia: Zempare 25, Coleman 15, Urbaniak-Dornstauder 14.

I liga koszykarek: Lider Swarzędz - MUKS Poznań 55:56 (18:15, 16:15, 12;16, 9:10)
Najwięcej dla Lidera: Wojdalska 15, Wdowiuk 15, Ratajczak 13, a dla MUKS: Piotrowska 13, Burzyńska 12, Klatt 10.
Enea AZS II Poznań - Wichoś Jelenia Góra 50:60 (10:16, 12:14, 15:19, 13:11)
Najwięcej dla Enei AZS II: Brzustowska 13, Haegenbarth 12, Piasecka 10.