Sukces wielkopolskich zawodników na mistrzostwach świata psich zaprzęgów

Bartosz Kijeski
Krystian Rakocy zdobył tytuł mistrza świata psich zaprzęgów
Krystian Rakocy zdobył tytuł mistrza świata psich zaprzęgów Krystian Rakocy
Wielkopolanin Krystian Rakocy zdobył tytuł mistrza świata w psich zaprzęgach w klasie C1 w czeskiej miejscowości Abertamy. Razem z czwórką swoich towarzyszy - Rayą, Flokim, Negro i Jasiem, triumfowali na trasie. Czwarte miejsce zajęła natomiast żona świeżo upieczonego mistrza świata, Natalia Rakocy w klasie Scooter 2 dogs women, wspólnie z psami Kodą i Kenaiem.

Natalia i Krystian Rakocy to mieszkańcy gminy Mieścisko (powiat wągrowiecki). W ostatnich dniach brali udział w mistrzostwach świata psich zaprzęgów, które odbyły się w czeskiej miejscowości Abertamy w dniach 10-12 listopada 2023 roku.

Krystian jest wielokrotnym mistrzem Polski, zdobywcą Pucharów Polski i Europy, dwukrotnym wicemistrzem świata. Zdobycie tytułu mistrza świata było spełnieniem marzeń, zarówno jego, jak i jego zmarłego taty.

Natalia, została natomiast wprowadzona w świat psich zaprzęgów przez męża, zdobyła dwukrotnie tytuł wicemistrzyni Polski, a także dwukrotnie zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata.

Impreza w czeskiej miejscowości trwała trzy dni, charakteryzując się trudnymi warunkami pogodowymi - deszczem, śniegiem i błotem na ponad 6-kilometrowej trasie. Pomimo wczesnego sukcesu Krystiana pierwszego dnia, emocje towarzyszyły im przez całe zawody. Natalia, mimo przygód na trasie, zajęła 5. miejsce w swojej klasie.

Drugiego dnia Krystian ponownie uzyskał najlepszy czas, pokonując trudności związane z wyprzedzaniem. Mimo pogorszenia warunków pogodowych (zaczął padać gęsty śnieg), błoto stawało się jeszcze bardziej wyzwaniem dla wszystkich zawodników.

Trzeci dzień przyniósł lepszą pogodę, choć trasa nadal była błotnista. Krystian, wyprzedzając 5 zaprzęgów z innych klas, wjechał na metę, zdobywając złoto mistrzostw świata. Jego żona Natalia utrzymała czwarte miejsce z psami Kodą i Kenaiem.

To ostatnie chwile starego budynku Warty Poznań, w której przebywali nie tylko piłkarze Zielonych. W najbliższym czasie zostanie on zrównany z ziemiąZobacz kolejne zdjęcie --->

Budynek Warty Poznań zostanie zrównany z ziemią! Tak wygląda...