Głos Wielkopolski

TOP 15 zadziwiających miejsc widzianych z kosmosu

widok z kosmosu

Google Earth

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

TOP 15 zadziwiających miejsc widzianych z kosmosu

Krążące wokół Ziemi satelity pozwalają zajrzeć w miejsca, których oglądanie z wysokości jeszcze od niedawna było dane tylko grupie nielicznych analityków. Dziś naszą planetę z kosmosu obejrzeć może każdy. Wybraliśmy kilka najciekawszych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć.

Żyjemy w czasach, w których trudno jest cokolwiek ukryć. Krążące wokół ziemi satelity sfotografowały już każdy centymetr kwadratowy naszej planety. Przed ich wścibskimi obiektywami nic się nie ukryje. Czasem na wykonanych z kosmosu zdjęciach widać zaskakujące rzeczy. To na przykład jezioro w kształcie serca, las w kształcie gitary, czy tajemnicze znaki na zboczu wzgórza. Z kosmosu zauważyć można również znaki towarowe znanych marek. W Stanach Zjednoczonych jest miejsce, gdzie z wysokości dostrzec można charakterystyczne logo coca-coli.

Zobacz też: TOP 15 miejsc w Lubuskiem widzianych z kosmosu [WIDEO]

Satelity pozwalają też zajrzeć w miejsca, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były najpilniej strzeżoną tajemnicą. Tak jest ze słynną Strefą 51 na pustyni Nevada w Stanach Zjednoczonych. W czasach zimnej wojny było to miejsce, do którego postronne osoby nie mogły się nawet zbliżyć, a z kosmosu próbowali je podglądać jedynie Rosjanie. Dziś do Strefę 51 i znajdujące się tam lotnisko wojskowe zobaczyć może każdy.

Gotowi? Wyruszamy na niezwykłą podróż po niezwykłych miejscach na naszej planecie.Zobacz też: Atrakcje dla dzieci w Lubuskiem. Top 10 ciekawych miejsc [WIDEO, MAPA, ZDJĘCIA]

Polecamy