Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza akademickim mistrzem Polski w futsalu

LUMAR
AZS UAM Poznań, mistrz Polski w futsalu
AZS UAM Poznań, mistrz Polski w futsalu Piotr Kuś
W Katowicach rozegrano turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Rywalizowało 16 drużyn. Wcześniej odbyły się eliminacje wojewódzkich i makroregionalne, do których przystąpiło ponad 250 zespołów studenckich z całej Polski. Mistrzostwo Polski wywalczyli studenci AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jedynym przedstawicielem Wielkopolskiego na turnieju w Katowicach była reprezentacja AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Poznańscy studenci spisali się doskonale,zdobywając mistrzowski tytuł. W grupie eliminacyjnej podopieczni trenera Zenona Jezierskiego pokonali AWF Katowice 3:2, PWSZ Nowy Sącz 4:2 oraz zremisowali z Politechniką Łódzką 2:2. W meczu ćwierćfinałowym poznaniacy pokonali PWSZ Wałbrzych 2:1, a w półfinale Politechnikę Gdańską 3:2. Mecz finałowy był popisem studentów UAM, którzy pewnie zwyciężyli ekstraligowy zespół Uniwersytetu Gdańskiego 5:1.

Najlepszym zawodnikiem katowickiego turnieju został Filip Mójta z UAM, a Macieja Foltyna, także z UAM wybrano najlepszym bramkarzem.

Akademickie Mistrzostwo Polski to kolejny sukces zespołu trenera Zenona Jezierskiego. Futsaliści UAM krótkim odpoczynku zaczną się przygotowywać do Akademickich Mistrzostw Europy, które od 2 do 9 sierpnia rozegrane zostaną w Poznaniu.

Zwycięska drużyna UAM występowała w katowickim finale AMP w następującym składzie: Marek Bączyk, Jakub Czechanowski, Maciej Foltyn (bramkarz), Maciej Haze (bramkarz), Andranik Hovsapyan, Filip Kościelniak, Michał Miara, Filip Mójta, Arkadiusz Rychter, Maciej Schober, Dominik Solecki, Oktawian Solecki (kapitan zespołu), Arkadiusz Trzciński, Dawid Wiśniewski. W styczniowym turnieju makroregionalnym w Szczecinie zagrali też Mikołaj Kostaniak, Rafał Kozłowski i Jakub Szydzik.