Jak zdradzamy? Po alkoholu (26 proc.), na urlopie bez partnera (24 proc.), albo w delegacji (17 proc.) - wynika z badania „Seksualność Polaków 2017”.

Nie dziwi fakt, że większość zdradzających rodaków utrzymuje ten fakt w tajemnicy. 71 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie przyznało się do niewierności. Zrobiło to zaledwie 20 proc. osób, które się jej dopuściły. Gdy partner lub partnerka dowiedziała się o zdradzie, w 35 proc. przypadków (bez podziału na wiek) związek się rozpadł. 25 proc. badanych oświadczyło jednak, że po zdradzie dalej jest w związku, tyle że relacje w nim się pogorszyły. Kolejnych 20 proc. ankietowanych twierdziło, że nic się nie zmieniło, a taki sam odsetek badanych deklarował, że ich związek po zdradzie... się wzmocnił.

Sondaż przeprowadzono od grudnia 2016 r. do stycznia 2017 r. na reprezentatywnej grupie 2,5 tys. Polaków w wieku od 18 lat, pod kierunkiem prof. Zbigniewa Izdebskiego.

W Kujawsko-Pomorskiem zawarto w ub.r 10395 nowych małżeństw. Rozwodów natomiast orzeczono3741 (o 356 mniej niż rok wcześnie). Głównym powodem rozstań była niezgodność charakterów (ponad 40 proc.). Zdrada rozbija w Polsce średnio co piąte małżeństwo.

Rozmowa z Moniką i Januszem Kaźmierczak, którzy w swojej pracy zawodowej często spotykają się ze zdradą. Co obserwują?

Ograniczony dostęp do treści - pozostało jeszcze 87%

Załóż konto i czytaj!

0 zł za testowy dostęp na 90 dni

Po wykupieniu otrzymasz pełen dostęp do wszystkich płatnych treści serwisów regionalnych Polska Press Grupy.

Jakie są najczęstsze przyczyny zdrad?

Rozmowa z mediatorami rodzinnymi Moniką i Januszem Kaźmierczak o zdradach

Uzyskaj bezpłatny dostęp

Masz dostęp? Zaloguj się