Sezon wiosennej aury trwa w najlepsze, a latem atrakcji na świeżym powietrzu pojawi się jeszcze więcej: kąpiele w morzu czy leżenie na chłodnym piasku na plaży. Jak zatem w ten intensywny dla naszego organizmu czas nie stracić ani jednej chwili na kolejną walkę z nieprzyjemną infekcją dolnych dróg moczowych? Walkę, która według najnowszego raportu „Infekcje dolnych dróg moczowych – leczenie i zapobieganie nawrotom – www.leczdrogimoczowe.pl” jest uciążliwa aż dla trzech czwartych respondentek.

Problem nawracających infekcji dolnych dróg moczowych dotyczy około 20 procent Polek w różnym wieku. Według raportu konieczność częstego oddawania moczu, nagła, nawracająca potrzeba wizyty w toalecie oraz pieczenie i ból podczas oddawania moczu to główne objawy, z jakimi zmagają się respondentki. W opinii Polek na infekcje dolnych dróg moczowych narażone są przede wszystkim kobiety. Choć problem definiowany jest prawidłowo, wiele osób nie potrafi rozprawić się z nim na tyle skutecznie, aby już nigdy nie powrócił.

Zdecydowana większość kobiet w Polsce definiuje zakażenia dróg moczowych jako dolegliwość bardzo uciążliwą. Aż 60 procent z nich odczuwa dyskomfort oraz niezdolność do wykonywania codziennych czynności w pracy lub szkole.

Istotne jest zachowanie kilku prostych zasad w codziennym życiu, które znacząco zmniejszają ryzyko powstawania infekcji dolnych dróg moczowych. Należą do nich między innymi właściwa higiena osobista, picie odpowiedniej ilości płynów, zapobieganie wychłodzeniu dolnych partii ciała, odpowiednia higiena (również partnera) przed i po stosunku płciowym, zmiana środków plemnikobójczych na inną metodę antykoncepcji.

Oprócz zmian w codziennych zwyczajach, znaczenie ma także stosowanie preparatów zapobiegających nawrotom infekcji. Taki preparat powinien mieć kompleksowe działanie przywracające prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych: moczopędne, zapobiegające przyczepianiu się bakterii do ścian pęcherza (antyadhezyjne), przeciwzapalne, rozkurczowe. Z pomocą przyjść może fitoterapia, czyli stosowanie leków pochodzenia naturalnego o skuteczności i bezpieczeństwie potwierdzonych w badaniach klinicznych. Unikalność tej metody polega nie tylko na skutecznym leczeniu występujących dolegliwości, ale przede wszystkim na działaniu profilaktycznym, dzięki któremu można znacząco zmniejszyć ryzyko nawrotu kłopotliwej choroby.

"Do zobaczenia". Premiery kinowe czerwiec 2017: "Wonder Woman" i "Baywatch"!