Jeszcze kilka lat temu niewiele osób słyszało o terminie gimnastyka słowiańska, a obecnie w niemal każdym większym mieście można uczęszczać na takie zajęcia.

Gimnastyka słowiańska opiera się na systemie 27 ćwiczeń, który swoje korzenie bierze z wierzeń przedchrześcijańskich. Jak czytamy na stronie gimnastykaslowianska.pl, gimnastyka od ponad tysiąca lat jest przekazywana przez Kobiety Wiedzy jako sposób na utrzymanie ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii.

Ćwiczenia mają na celu uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, a także uniesienie piersi, rozluźnienie szyi i stawów. Ten rodzaj zajęć stawia także automasaż nadnerczy, gruczołów limfatycznych wokół piersi oraz grasicy, przez co znacząco redukuje poziom stresu. Gimnastyka ma zwiększyć także naszą odporność.

Według instruktorek, każda kobieta powinna skupić się na 7 zestawach ćwiczeń, który obliczany według kalendarza słoneczno-księżycowego z uwzględnieniem daty, godziny oraz miejsca urodzenia. Pierwsze z ćwiczeń skupiają się na naszym zdrowiu fizycznym, kolejne na naszej psychice a ostatnie łączy obie te sfery.

Jesienny trening na świeżym powietrzu działa cuda. Jak znaleźć motywację i na co zwracać uwagę, ćwicząc o tej porze roku?