"Działam, wspieram, mam wybór, jestem sobą!" - pod takimi hasłami odbędzie się IV Wielkopolski Kongres Kobiet. Weźmie w nim udział wiele znanych kobiet z naszego regionu i nie tylko. Będą mówić o "Wyborach kobiet", czyli temacie bardzo szerokim i wieloznacznym. Już wiemy, kto dokładnie pojawi się w Poznaniu 7 kwietnia.

IV Wielkopolski Kongres Kobiet odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia. Goście zjawią się w Aula Artis Collegium Da Vinci przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Okazji do spotkania i rozmowy będzie wiele.

Jak przypominają organizatorzy, hasło "Wybory kobiet" nie wzięło się znikąd. W 2018 roku obchodzimy stulecie wywalczenia praw wyborczych Polek. Poza tym zbliżają się wybory samorządowe. Po trzecie, każda z kobiet musi dokonywać różnych, często trudnych wyborów. Jakich? To zmienia się z wiekiem.

Na pytania prowadzących panele będą odpowiadać polityczki, aktywistki, działaczki, dziennikarki, aktorki i sportsmenki. Kto dokładnie? Sprawdź w galerii:

Odbywać się będą panele dyskusyjne takie jak: "Wybory Kobiet", "100-lecie wywalczenia praw wyborczych Polek", "Samorząd nas potrzebuje! Bez nas nasze postulaty zostaną na papierze!". Poruszona zostanie także kwestia aktywności kobiet w biznesie, równouprawnienia czy akcji #MeToo mającej ujawniać molestowanie seksualne kobiet. Jednym z najważniejszych tegorocznych tematów będzie też profilaktyka i walka z rakiem piersi.

Dyskusje będą się odbywać w Auli Artis i mniejszych salach Collegium Da Vinci od godz. 9 do 17.40. Od 18 do 19 trwać będzie performatywne czytanie #meetoo w reżyserii Uli Kijak. Szczegółowy program imprezy znajdziesz tutaj.

- Nie musisz się zgadzać, ale posłuchać warto, wziąć udział w rozmowach jak najbardziej warto. Brak twojego głosu w sprawach dotyczących ważnych kwestii nurtujących kobiety, oznacza, że za Ciebie zadecydują ci, którzy niewiele wiedzą o problemach kobiet, nie troszczą się o nie, ani nie szanują indywidualnych decyzji kobiety dotyczących ich życiowych wyborów - zachęcają do przyjścia organizatorki.

Żeby wziąć udział w kongresie, należy zarejestrować się jako uczestnik do środy, 4 kwietnia. Zarejestrujesz się tutaj.

Przypomnijmy, że w Poznaniu odbył się także IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. Było to we wrześniu ubiegłego roku.

Czytaj więcej:

Manifa 2018 w Poznaniu - zobacz wideo:

POLECAMY: