Od niedzieli antykoncepcja awaryjna jest w Polsce dostępna wyłącznie na receptę. Grupa Lekarze Kobietom chcą pomóc paniom, których nie stać na wizytę lekarską.

Na grupie Lekarze Kobietom pojawiło się ogłoszenie, w którym medycy zapewniają, że nie pozostawią kobiet bez pomocy. Niestety są województwa, w których żaden z lekarzy nie przystąpił do akcji. Chodzi m.in. o województwa lubelskie czy lubuskie. Największe wsparcie zyskały mieszkanki stolicy.

Zobacz też: Antykoncepcja awaryjna dostępna tylko na receptę


Szanowni Państwo, dobiega końca możliwość zakupienia antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Od jutra konieczna będzie wizyta u lekarza. Grupa kilkudziesięciu lekarzy w Polsce zdecydowała się wystawiać recepty kobietom w ramach niniejszej akcji. Recepty wydajemy pro publico bono/za symboliczna złotówkę/rezygnując z naszej części opłaty za wizytę w gabinecie prywatnym.
Mamy skromne siły, zdajemy sobie sprawę, że pewnie nie wszystkim będziemy w stanie pomoc... ale na pewno będziemy się bardzo starać! Jednocześnie przypominam, iż taką receptę może wypisać każdy lekarz. Prawdopodobieństwo, ze lekarz odmówi z uwagi na klauzule sumienia jest naprawdę niewielkie. Proszę bez obaw zgłaszać się do swoich przychodni i zgłaszać potrzebę pilnej konsultacji.
Najwiecej lekarzy zgłosiło się w Warszawie. Zatem osobom z tego miasta i okolic zapewniamy szybką i bezproblemową pomoc. Mam jednak nadzieje ze będziemy się rozprzestrzeniać :)

Jednocześnie zachęcam do wpisywania w komentarze poradni gdzie udało się Państwu bez problemu otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjna. Niech to forum służy tez do wymiany lokalnych informacji.
Listę miast gdzie działają lekarze, którzy zgłosili się do nas opublikujemy jutro.

Serdecznie pozdrawiam

Aleksandra Krasowska

Zobacz: Pigułka "dzień po" znów na receptę