Czy program 500+ zostanie rozszerzony i - jak chce część partii opozycyjnych - pieniądze będą wypłacane także na pierwsze dziecko? Nadzieje rodziców rozwiała dziś nadzieje rodziców. Zmian w tym zakresie nie będzie. - To nie jest program socjalny, to program prodemograficzny - powiedziała dziś Beata Szydło na antenie TVN24.

O rozszerzenie programu 500 plus zapytali Beatę Szydło widzowie stacji. "Czy będzie sprawiedliwy podział środków w programie 500 plus? Czy rodzina z jednym dzieckiem otrzyma 500 plus? Dlaczego należy się to rodzinie, w której pracują we dwoje i zarabiają kokosy? I właśnie te 500 zł dla nich nic nie wnosi, a dla rodziny z jednym dzieckiem jest to bardzo dużo" - pytała pani Marta.

Beata Szydło rozwiała nadzieje. Zmian nie będzie.
- Nie przewidujemy zmiany programu Rodzina 500 plus w zakresie zwiększenia na kolejne dzieci - stwierdziła szefowa rządu w TVN24. Nawiązała też do obietnic lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który zapowiedział że po przejęciu władzy przez tę partię pieniądze będzie wypłacał na każde dziecko. - Ten sam Grzegorz Schetyna, kiedy wprowadzaliśmy program Rodzina 500 plus, mówił, że to jest niemożliwe, że budżet się rozpadnie i że to jest oszukiwanie Polaków, że tego nie będzie - przypomina Szydło.