Finał międzynarodowego konkursu Young Fashion Award 2017 w sobotę (21 października) zakończył pierwszą edycję nowej modowej imprezy w Łodzi - Łódź Young Fashion. Były to cztery dni pokazów, warsztatów i projekcji filmowych o tematyce modowej.

- Mam nadzieję, że Łódź Young Fashion, które stworzyliśmy razem z Akademią Sztuk Pięknych stanie się wydarzeniem kultowym. Wierzę, że dzięki Łódź Young Fashion młodzi projektanci będą mogli stawiać pierwsze kroki w międzynarodowej karierze – takimi słowami powitała gości prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Nagrodę główną przyznano Chen Zhi z Chin. Jej kolekcja wyróżniła się kolorowymi formami i specjalnie tworzonymi tkaninami, które powstały w poszanowaniu środowiska i przez zastosowanie zaawansowanych technologii.

- Gratulacje dla całego teamu Łódź Young Fashion, wykonaliście ogromną pracę, którą teraz należy kontynuować – powiedziała dyrektor zarządzająca Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel. - Przede wszystkim jednak gratuluje 15 finalistom, to bardzo trudno wprowadzić do mody coś nowego, a wam się to udaje. Zwycięzca jest jednak zawsze tylko jeden.

Wyboru laureata dokonało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobowości jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu mody Sylvie Ebel, polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak - czy Katarzyna Sokołowska. Gale finałową prowadzili Olivier Janiak i Kasia Sowińska.

– Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Na co dzień pracuje z wieloma uznanymi projektantami, którzy debiuty mają już dawno za sobą. Po kolekcjach, które zobaczyłam w Łodzi widzę, że rośnie im silna konkurencja – mówi Monika Jagaciak, polska topmodelka, która na wydarzenie przyleciała specjalnie z Nowego Jorku.

Międzynarodowy konkurs Łódź Young Fashion Award 2017 skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1987 r. Główna nagroda 30 tys. euro stawia go wśród największych konkursów dla projektantów na świecie. Tematem tegorocznej edycji były „Emocje”.

Zobacz też: Alicja Napiórkowska i stylizacje z kurtką jeansową w roli głównej

ORIONIDY - październik 2017. DESZCZ METEORÓW. Gdzie oglądać ORIONIDY 2017?

KSW 40 KARTA WALK. PUDZIAN W KSW 40. KSW DUBLIN. KSW 40 DUBLIN 22.10.2017

LE PAPILLON NOIR KATOWICE KUCHENNE REWOLUCJE KATOWICE MAGDA GESSLER W LE PAPILLON NOIR W KATOWICACH

DIAGNOZA STRESZCZENIE. DIAGNOZA ODC. 8 STRESZCZENIE. DIAGNOZA STRESZCZENIE ODCINKÓW