Słoneczna Italia - to tu wakacje spędzają słynne kieleckie pięcioraczki: Maja, Oliwka, Karolina, Natalia i Julia Szymkiewicz. Dziewięcioletnim już dziewczynkom towarzyszą rodzice - Paulina i Piotr.

Idealne miejsce dla całej rodziny

Włochy to idealne miejsce na wypoczynek, zwłaszcza, jeśli ktoś lubi słońce i wysokie temperatury.

Całej rodzinie dopisuje upalna wręcz pogoda. O opady deszczu nie muszą się martwić i nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać z licznych atrakcji. A tych nie brakuje. Codziennie coś nowego czeka na pięcioraczki. Moc przeżyć dostarczyła wizyta w parku Aquafun - jednym z największych parków wodnych w Europie, który mieści się nad Adriatykiem, niedaleko Rimini i Ravenny. Wybudowany na słynnym wzgórzu w Riccione zajmuje powierzchnię równą 150 tysięcy metrów kwadratowych i oferuje rozrywki wodne na każdy gust: zjeżdżalnie wodne, basen z falą morską, rzeki wolno i szybko płynące, baseny tematyczne dla dzieci, baseny z hydromasażem, przeróżne spektakle i animacje.

Poznali uroki niezwykłego miasta

Ale rodzina Szymkiewiczów znajduje czas nie tylko na wypoczynek i plażowanie, ale także na zwiedzanie. Wszyscy mogli podziwiać malowniczą Wenecję, zwaną miastem kanałów, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mogli ją oglądać z perspektywy wody, ale także z lądu. A jest się tu czym zachwycać, na czele z bazyliką świętego Marka. Wenecja słynie z karnawałów i oryginalnych masek. Oczywiście i z nimi dziewczynki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Maja, Oliwka, Karolina, Natalia i Julia Szymkiewicz pochodzą z Kielc. Są drugimi pięcioraczkami na świecie płci żeńskiej.