Kiedy biuro prasowe Pałacu Kensington podało, że księżna Kate oczekuje trzeciego dziecka małżonków na Wyspach zapanowała radość. Zwykli ludzie cieszyli się z tej nowiny, książę Harry, brat księcia Williama pogratulował od razu książęcej parze, podobnie jak pozostali członkowie rodziny królewskiej. Wyspiarze już zastanawiają się, jakiej płci będzie kolejny potomek książęcej pary, jakie będzie jego imię, pełne ręce roboty będą mieli bookmacherzy.

Trzecie dziecko Kate i Williama poczęte w Polsce?

Źródło: TVN

Oświadczenie o tym, że księżna jest w ciąży pojawiło się tuż po tym, gdy okazało się, że z powodu dolegliwości zwanej hyperemesis gravidarum [niepowściągliwych wymiotów ciężarnych] małżonka księcia musi czasowo zrezygnować ze swoich obowiązków i odwołać zaplanowane spotkania w Londynie. W trakcie poprzednich dwóch ciąż księżna również cierpiała na tą samą dolegliwość charakteryzującą się nudnościami i wymiotami.

Informacja o kolejnym „Royal Baby” pojawiła się na pierwszej stronie największego brytyjskiego tabloidu „The Sun”. Dziennikarze gazety dotarli do informacji o złym samopoczucie księżnej, jej nudnościach, wymiotach i o tym, że na wiele godzin trafiła niedawno do szpitala. Wiedzieli, że przy poprzednich ciążach Kate reagowała podobnie. „The Sun” poszedł jeszcze dalej sugerując, że do poczęcia musiało dojść w połowie lipca, a wtedy właśnie para książęca przebywała w Polsce. I stąd tytuł na pierwszej stronie gazety: „The Warsaw act”!

Bukmacherzy już przyjmują zakłady, jakiej płci będzie trzecie dziecko księcia Williama i księżnej Kate

W 2012 roku, gdy 35-letnia dziś Kate była w pierwszej ciąży skierowano ją do szpitala. Tym razem stało się inaczej, bo księżna pozostaje pod opieką lekarzy w Pałacu Kensington.

- Ich Książęce Mości, książę i księżna Cambridge, mają przyjemność poinformować, że księżna oczekuje ich trzeciego dziecka. Królowa i członkowie obu rodzin małżonków przyjęli informację z „zachwytem”. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich ciąż księżna cierpi na hyperemesis gravidarum. Jej Książęca Mość nie weźmie udziału w zaplanowanym na dzisiaj spotkaniu w Homsey Road Children’s Centre w Londynie. Księżna znajduje się pod opieką [lekarską] w Kensington Palace”, głosił oficjalny komunikat pałacu Kensington.

Rzecznik Clarence House podał, że również książę Karol i Kamila księżna Kornwalii są „zachwyceni” informacją o ciąży Kate.

W lipcu książę George skończył cztery lata i właśnie zaczął uczęszczać do prestiżowej Thomas’s znajdującej się w położonej 7 km od Pałacu Kensington londyńskiej Battersea, gdzie uczęszczają dzieci w wieku 4-13 lat.

Księżniczka Charlotte natomiast ukończyła w maju dwa lata. Dotąd nie podano, kiedy zacznie chodzić do przedszkola.

Od dawna podejrzewano, że księżniczka Kate chce mieć trzecie dziecko. Jeszcze przed chrztem Charlotte - dziewczynka miała wtedy ledwie dziewięć tygodni - bukmacherzy zaczęli przyjmować zakłady odnośnie trzeciego potomka pary książęcej.

Już podczas niedawnej wizyty w Polsce, gdy księżna otrzymała prezenty dla dzieci żartowała na temat posiadania kolejnych potomków. Dziękując za nie księżna śmiejąc się zwróciła do stojącego obok Williama - Po prostu musimy mieć więcej dzieci.