Strona Kobiet

Jak na przestrzeni lat zmieniała się Ewa Minge? [ZDJĘCIA]

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 w Szczecinku. Jest polską projektantką mody. Modą i luksusowym wzornictwem przemysłowym zajmuje się od 1994. Podstawą

Tomasz Gawałkiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/26] Następne

Jak na przestrzeni lat zmieniała się Ewa Minge? [ZDJĘCIA]

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 w Szczecinku. Jest polską projektantką mody.

Modą i luksusowym wzornictwem przemysłowym zajmuje się od 1994. Podstawą są ubiory oraz akcesoria. Jest autorką linii EVA Minge, która obejmuje kolekcje sportowe, weekendowe, biznesowe, koktajlowe i wieczorowe oraz haute couture. Od 1996 pokazuje swoje kolekcje i sprzedaje poza granicami Polski. Na swoim koncie ma pokazy m.in. w Berlinie, Mediolanie, Moskwie, Wiedniu, Barcelonie, Madrycie, Genewie, Paryżu, Rzymie, Montrealu, Nowym Jorku. Od włoskiej izby mody Alta Moda Alta Roma otrzymała tytuł Next Couture. Projektowała także ubranka dla lalek Barbie.

W 2003 jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. W 2005 za zasługi w rozwój kultury Rzymu otrzymała medal imienny z rąk Silvio Berlusconiego. W styczniu 2008 miała pierwszy pokaz swojej kolekcji w couture w Paryżu obok Domów Mody Christian Dior i Giorgio Armani. Od tej pory dwa razy do roku prezentuje swoje kolekcje podczas Paris Fashion Week.

Jej nazwisko znalazło się w głównym kalendarzu pokazów nowojorskich. Jej pierwsza kolekcja wiosna/lato 2011 zaprezentowana w Nowym Jorku nosiła nazwę Solidarity. W projektach Minge pojawiały się publicznie osobowości medialne, takie jak m.in. Kelly Rowland, Cheryl Cole, Paris Hilton, LaToya Jackson, Ivana Trump czy Adriana Karembeu.

W 2017 roku założycielka Fundacji Black Butterflies, której podlega Dom Życie w Zielonej Górze, uhonorowana została Kryształową Anteną Świata Mediów w kategorii Człowiek Roku. Lubuszankę nominowała marszałek Elżbieta Anna Polak - członek kapituły oraz laureatka Złotej Anteny 2013 w kategorii Człowiek Roku.

Jak zmieniała się Ewa Minge na przestrzeni lat? Zobacz nasza galerię.

Przeczytaj też: Moc, radość, ale też łzy. Lubuski Kongres Kobiet za nami [ZDJĘCIA]Zobacz rownież: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej:


Pisarz z kałasznikowem sterroryzował gorzowską akademię [ĆWICZENIA POLICJI]

Polecamy