Po jakie książki najchętniej sięgają Polki? Według najnowszych badań wcale nie po romanse.

Według najnowszych badań przygotowanych dla Virtualo, Polki najchętniej sięgają po książki sensacyjne i kryminały. Polki chętnie sięgają również po fantastykę, horrory, thrillery oraz po biografie i pamiętniki.

Wprawdzie poziom czytelnictwa w Polsce, jak pokazują Badania Biblioteki Narodowej, nie napawa optymizmem, gdyż w 2016 roku aż 63% rodaków nie przeczytało ani jednej książki, to jednak dostrzegalne staje się rosnące zainteresowanie książkami elektronicznymi. Moda na cyfrową literaturę, przekłada się również na chęć Polek do sięgania po nowoczesną formę lektury.

69% zapytanych Polek w ciągu 12 miesięcy wysłuchało od 1 do 4 audiobooków, 50% znalazło czas, aby przeczytać od 1 do 4 ebooków, a 24% kobiet w tym samym czasie poświęciło czas na lekturę od 1 do 4 książek drukowanych.

Elektroniczną formę lektury Panie zdecydowanie wybierają, gdy druk staje się nieporęczny np.: w środkach transportu publicznego, w kawiarni, w podróży, ale w zaciszu domowym lub na łonie natury nadal chętnie sięgają po książki papierowe.

aneta.niezgoda@polskapress.pl

Czytanie porusza". Do akcji "Noc Bibliotek 2017" włączyło się prawie półtora tysiąca placówek

Źródło: TVN 24