W październiku odbędą się wybory Miss Wheelchair World. Polskę mają reprezentować dwie kandydatki, które na co dzień poruszają na wózku inwalidzkim. Pierwszą z nich będzie polska miss Adrianna Zawadzińska z Malborka. Druga z pań wyłoniona zostanie w głosowaniu internetowym.

7 października w Arenie Ursynów w Warszawie odbędzie się finał Miss Wheelchair World 2017. Jak tłumaczą przedstawiciele Fundacji Jedyna Taka- wybory to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego zostanie wybrana najpiękniejsza kobieta na świecie poruszająca się za pomocą wózka inwalidzkiego w myśl zasady "beautynolimits".

Łącznie na gali wystąpi 25 pań, które na co dzień poruszają się na wózku inwalidzkim.

Polsce reprezentować będą dwie kandydatki. Pierwszą z nich jest Adrianna Zawadzińska z Malborka, która wygrała wybory Miss Polski na Wózki 2016. Druga reprezentantka zostanie wyłoniona w głosowaniu spośród 46 kandydatek, które od 2013 roku ubiegały się o koronę Miss Polski na Wózku.

Głosowanie odbywa się na stronie Fundacji Jedyna Taka. Głosować można zarówno za pośrednictwem E-MAIL jak i SONDY SMS. Na każdą finalistką można oddać jeden głos dziennie. Głosując e-mailowo należy podać swój adres e-mail i potwierdzić głos klikając link w otrzymanym mailu.

Czytaj też:

Olga Fijałkowska - pierwsza Miss Polski na wózku inwalidzkim

Źródło: TVN