Walka z chorobą wymaga odwagi, wsparcia i siły. Takie posiłki mogą przyjść z różnych stron – od lekarza, pacjenta, bliskich. A gdyby usłyszeć ich wspólny głos? „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” Doroty Mirskiej-Królikowskiej to książka dwuwymiarowa. Jej pierwszą warstwę tworzą historie osób walczących z nowotworem. Kolejną stanowią rozmowy z ekspertami, którzy towarzyszą pacjentom w ich zmaganiach z chorobą. Zdjęcia bohaterów książki wykonała Lidia Popiel. Mamy dla was 10 egzemplarzy książki.

Książka „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” to opowiadanie o prawdziwej sile, która ma różne oblicza, czerpana jest z wielu źródeł i bywa wielorako odbierana. Każdemu z bohaterów zadano to samo pytanie „Skąd czerpać siłę do walki z chorobą?”. Ta publikacja to nic innego jak niezwykle szczera odpowiedź pacjentów, opiekunów i specjalistów – lekarzy, pielęgniarek, dietetyka, psychoonkologa i fizjoterapeuty.

- Wiedza i wiara są bezcenne podczas leczenia każdej poważnej choroby. I właśnie tym dzielą się moi wspaniali bohaterowie. Mam wielką nadzieję, że ta publikacja pomoże osobom zmagającym się z chorobą oraz ich bliskim zmierzyć się z nią. Że znajdą tu dobre słowa i myśli, rady, które pomogą im wrócić do zdrowia! Właśnie dlatego w przenośni mówię o tej książce jak o lekarstwie – wyjaśnia Dorota Mirska-Królikowska, dziennikarka, autorka książki „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…”.

Siła stanowiła również temat przewodni zdjęć wykonanych przez Lidię Popiel: Starałam się w nieoczywisty sposób pokazać, jak można wydobyć z siebie tę siłę, jak można się nią podzielić i jak można z niej korzystać. Postawiłam na spojrzenie i to, co ludzie mogą sobie przekazać poprzez proste gesty.

Książka „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.

KONKURS! Mamy dla was 10 egzemplarzy książki „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…”. Aby je zdobyć należy do 25 czerwca, do godziny 12 odpowiedzieć na pytanie: Jak na co dzień dbasz o swoje zdrowie za pomocą diety? Nagrodzimy 10 najciekawszych odpowiedzi, które należy nadsyłać na adres: redakcja@stronakobiet.pl, w tytule maila wpisując Siła życia. Oprócz odpowiedzi proszę podać także swoje dane osobowe.


Regulamin konkursu na kolejnej stronie artykułu