Jolie po raz pierwszy od dłuższego czasu udzieliła obszernego wywiadu amerykańskiemu magazynowi Vanity Fair. W rozmowie gwiazda opowiedziała o trudnych chwilach po rozwodzie z Bradem Pittem. Przyznała także, że cierpi na poważną chorobę neurologiczną, zwaną porażeniem Bella.

Associated Press/x-news

Choroba ta charakteryzuje się porażeniem nerwu twarzowego, co może powodować niedowład po jednej stronie twarzy. Przyczyny wystąpienia porażenia w większości przypadków nie są znane. Aktorka walczy z chorobą, stosując akupunkturę. Jolie przypuszcza, że do pogorszenia stanu jej zdrowia mógł przyczynić się stres, którego niedawno doświadczyła.

Ponadto lekarze stwierdzili u Angeliny nadciśnienie. Gwiazda od dawna poważnie podchodzi do spraw zdrowotnych. W 2013 roku dokonała mastektomii i usunięcia jajników oraz jajowodów. Wszystko przez mutację genu BRCA1, którą u niej wykryto.

W 2016 roku po 12 latach związku Angelina Jolie rozwiodła się z Bradem Pittem. Mają sześcioro dzieci: Maddoxa, Paxa, Zaharę, Siloh oraz bliźnięta Vivienne i Knoxa.