Żeglarstwo, wędkarstwo, myślistwo, podróże, a także militaria - na Międzynarodowych Targach Poznańskich 9-11 lutego odbędą się Targi Pięciu Pasji. Każdy hobbysta znajdzie na nich coś dla siebie.

Atrakcje dla pasjonatów czekają w weekend 9-11 lutego. Jednocześnie na MTP będą się odbywać Targi: Wędkarskie Rybomania, Myślistwa i Strzelectwa Knieje, Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło ponad 42 tysiące osób.

Tegoroczna, wyjątkowo nazwana jest Targami Pięciu Pasji i będzie jeszcze bardziej ekstremalna niż zazwyczaj.

To za sprawą dodatkowej imprezy, która odbędzie się na MTP po raz pierwszy. Targi Militarne, Outdooru i Strzelectwa Survival Force Expo to wydarzenie dedykowane miłośnikom sztuki przetrwania i paramilitarnych klimatów.

– Wśród wystawców pojawią się przedstawiciele sklepów ze sprzętem survivalowym, outdoorowym, airsoftowym czy militarnym, właściciele strzelnic i firm eventowych, trenerzy taktyki zielonej, knifemakerzy, wyspecjalizowani bushcrafterzy - mówi Anna Tratnerska-Baranowska, przedstawicielka targów Surival Force Expo.

Już pierwszego dnia imprezy duża gratka czeka na miłośników lotnictwa. – 9 lutego odbędzie się także uroczyste odsłonięcie samolotu wielozadaniowego F16 na Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich – dodaje Anna Tratnerska-Baranowska. Dodatkowo 31 Baza Lotnictwa Taktycznego z Krzesin zaprezentuje wyposażenie pilota samolotu F16.

W strefie prelekcyjnej pojawią się tacy goście jak Naval Polska – były operator JW GROM, autor bestsellerowych książek i jednocześnie ambasador targów SFE, płk Piotr Gąstał – były dowódca JW GROM, czy Seweryn Kubicki „Piechur” – twórca projektu „Pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce”.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznych targów:
Zobacz galerię
A to tylko targi jednej pasji. W pawilonach 8 i 8a odbędą się Knieje, gdzie oprócz myśliwych spotkać też będzie można miłośników strzelectwa. Łącznie prezentować swoją ofertę będzie ponad stu wystawców.