Mierzy prawie 50 metrów i jest największym tego typu obiektem w Polsce. Obsługują go cztery gigantyczne, ważące po 30 ton roboty. Pomieści 230 tysięcy produktów dużego AGD. Magazyn firmy Amica we Wronkach jest jednym z kluczowych elementów strategii spółki.

Kiedy rok temu we Wronkach oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę magazynu wysokiego składowania trudno było sobie wyobrazić skalę tego innowacyjnego przedsięwzięcia i jego znaczenie dla całej grupy Amica. Prezes Jacek Rutkowski mówił wówczas o sukcesywnie realizowanej przez firmę strategii HIT 2023. Będąc dziś we Wronkach i przyglądając się skali projektu widać, że nie rzucał słów na wiatr.

Krok po kroku
W intensywnie rozwijanej fabryce wcześniej z powodzeniem zakończono inną ważną inwestycję - budowę nowej tłoczni. Jak mówił wówczas Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A. ds. operacyjnych: „Otwarcie obiektu wiąże się z ciągłym wzrostem popytu na produkty marki Amica. Od 2011 roku spółka nieustannie zwiększa moce produkcyjne, aby pozostać liderem rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce a celem przedsiębiorstwa jest osiągnięcie zdolności produkcyjnej wynoszącej 2,3 mln sztuk.”

Zobacz też: Apple zainwestuje miliard dolarów we własne filmy?

(Źródło: TVN24)

Zautomatyzowany gigant
Wroniecki zakład produkcyjny działa w mocno zurbanizowanej okolicy. Amikę ogranicza powierzchnia. Zapewne dlatego kierownictwo zdecydowało się na nieszablonowe rozwiązanie.

Oddany już do użytku magazyn wysokiego składowania jest najwyższym budynkiem we Wronkach, największym obiektem przemysłowym w powiecie, najwyższym magazynem w Polsce i jednym z najwyższych w Europie. To przedsięwzięcie nie tylko efektowne, ale i efektywne. Został wzniesiony za blisko 60 milionów złotych. Mierzy ponad 46 metrów (17 pięter).