Bezrobocie w Wielkopolsce jest najniższe w kraju i cały czas spada. Mimo to przedsiębiorcy wciąż wybierają nasz region na inwestycje.

Najniższe w kraju bezrobocie to od dawna powód do dumy Wielkopolan. I choć coraz częściej pracodawcy narzekają na trudności w znalezieniu rąk do pracy, nowych inwestycji przybywa.

Wiele wskazuje na to, że w Międzychodzie powstanie fabryka Marmite, w której zatrudnienie docelowo może przekroczyć 1,5 tys. osób. W samym zaś powiecie międzychodzkim bez pracy pozostaje niewiele ponad 600 osób. Czy więc taka inwestycja ma sens?

- Mimo narzekań pracodawców ciągle w Wielkopolsce jest bez pracy 65 tysięcy osób - mówi Bernadeta Ignasiak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. - Być może istnieje pewien problem z dostosowaniem ich kwalifikacji do potrzeb pracodawców, nie zmienia to jednak faktu, że potencjał jeśli chodzi o zatrudnienie wciąż jest - podkreśla.

Zdaniem prof. Bahy Kalinowskiej-Sufinowicz z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego zarejestrowani bezrobotni to tylko część potencjalnych pracowników.

To tylko fragment artykułu. Zobacz całość w serwisie Plus:

Bezrobocie spada, ale podwyżek nie będzie

Zobacz też: Niskie bezrobocie wcale nie jest takie dobre dla Polski

(Źródło: Agencja AIP)