Grecja niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce wśród najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Bez względu na to czy urlop spędzaliśmy z dziećmi, we dwoje, czy też decydowaliśmy się pojechać na wycieczkę objazdową.

Na letnie wakacje wybieramy Europę

Jak wynika z danych udostępnionych przez biuro podróży Rainbow najpopularniejsze kierunki minionych wakacji to Grecja, Hiszpania oraz Włochy. Wybiera je coraz więcej osób, dlatego oferta dotycząca tamtejszych lokalizacji i dostępnych hoteli jest stale rozbudowywana, dzięki czemu każdy może dopasować wyjazd do swoich potrzeb – niezależnie od wymagań i budżetu jakim dysponuje.

Najpopularniejsze kierunki cieszyły się także popularnością wśród osób, które wybierały się na wakacje razem z dziećmi. Na podium, zmiana dotyczy jedynie trzeciego miejsca. W tym przypadku Włochy ustępowały bowiem popularnością Bułgarii, której szerokie plaże łagodnie opadające do morza i rozwijająca się infrastruktura hotelowa w korzystnej cenie sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Cieszą się zresztą rosnącym zainteresowaniem turystów z całej Europy – podobnie jak inne kraje z tego regionu, czyli Macedonia i Albania.

Coraz częściej objazd przekładamy nad wypoczynek

W Europie najczęściej wybieraliśmy wycieczki Dookoła Grecji oraz Sycylia - Wyspa Niezwykła. Dużą popularnością cieszyła się również propozycja Maroko - Cesarskie Miasta.

Z kolei Chiny, Kuba i… Stany Zjednoczone to dalekie kierunki, do których udało się najwięcej Polaków, którzy w tym roku postanowili spędzić swoje wakacje poza Europą.

W przypadku Chin i Stanów Zjednoczonych chętni mają do wyboru wyłącznie wyjazdy objazdowe – za to są to propozycje należące zresztą do najlepiej ocenianych wyjazdów organizowanych przez touroperatora.

Kuba olbrzymim zainteresowaniem cieszy się przez cały rok. O ile zimą częściej szukamy miejsca w którym do woli będziemy mogli regenerować się na rajskiej plaży, latem jesteśmy bardziej skłonni odkrywać inne kubańskie atrakcje. Ale nawet ci, którzy wybierają się tam głównie w celu wypoczynkowym, nie mogą oprzeć się skorzystaniu z kilku wypadów w ramach wycieczek fakultatywnych. Kolonialna Hawana i jedno z najpiękniejszych miast Kuby – Trynidad to w końcu atrakcje, których nie można nie zobaczyć.

Źródło: r.pl

Obejrzyj wideo
„Wsiąść do pociągu”... z jednym biletem