W sierpniu stopa bezrobocia pozostała na takim samym poziomie jak w lipcu - 7,1 proc. Nadal najniżse bezrobocie jest w Wielkopolsce, a najwyższe na Warmii i Mazurach. Tak niskiego bezrobocia w sierpniu jednak nie było od ćwierćwiecza czyli od 1991 r.

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła wg szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła 7,1 proc., czyli tyle samo, co miesiąc wcześniej. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,3 pkt. proc.

Obejrzyj wideo:

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2017 roku wyniosła 1 137,3 tys. osób i w porównaniu do lipca br. spadła o 2,6 tys. osób. Spadek miał miejsce w dziewięciu województwach, najsilniej w: kujawsko-pomorskim (o 1,2 proc., czyli 1 tys. osób) oraz wielkopolskim (o 0,9 proc., czyli 0,6 tys. osób).

Liczba bezrobotnych w końcu sierpnia  była o 209,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 15,6 proc.).

Pracodawcy intensywnie szukają pracowników

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy w sierpniu 152,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 15,3 tys. (11,2 proc.) więcej w stosunku do lipca br.

Wzrost liczby zgłoszonych wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej w sierpniu br. w porównaniu do lipca br. miał miejsce w 14 województwach. Oscylował w przedziale od 4,0 proc. (wzrost o 0,2 tys. ofert) w województwie warmińsko-mazurskim  do 32,6 proc. (wzrost o 1,8 tys. ofert) w województwie zachodniopomorskim.

W sierpniu br. stopa bezrobocia wyniosła 7,1 proc. - od 1991 r. wskaźnik bezrobocia w sierpniu nigdy nie był tak niski. Spadek stopy bezrobocia (o 0,1 pkt. proc.) odnotowano w 4 województwach (kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim i wielkopolskim). W 10 województwach natężenie bezrobocia w stosunku do lipca nie zmieniło się, a w 2 województwach wskaźnik bezrobocia wzrósł o 0,1 punktu procentowego (w lubuskim i pomorskim).

Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 4,1 proc.) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim (12 proc.).

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Do ceny energii elektrycznej doliczaja nam już VAT, akcyzę i kilka opłat. Teraz dojdzie jeszcze opłata mocowa. O ile więcej zapłacimy za prąd?

W końcu jest projekt ustawy! Przez trzy a nie przez dwa lata rozpoczynający własny biznes będą płacić niższe składki ZUS

W Polsce działa już kilkadziesiąt tysięcy sklepów internetowych i coraz łatwiej paść ofiarą oszustwa przy zakupach. jak tego uniknąć?