Powodem do szybkiej wizyty wizyty w otwartej właśnie Galerii Północnej są specjalne promocje, trwające od 14 do 17 września. - Klienci mogą liczyć na mnóstwo specjalnych ofert w pierwszych czterech dniach po otwarciu galerii. Ponad 150 najemców ogłosiło różne promocje, rabaty czy oferty specjalne. Myślę, że na bardzo dobre okazje klienci będą mogli liczyć też w późniejszym okresie funkcjonowania obiektu - powiedziała dyrektor Galerii Północnej. Do grona najemców powierzchni galerii zaliczają się takie marki jak: LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, czy Marters Sport.

- Marzyła nam się najlepsza galeria handlowa w Polsce. Nie było ani jednej instalacji, nad którą nie pochylilibyśmy się, by sprawdzić czy nie można jej zrobić lepiej, ładniej, efektywniej - mówił podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia Galerii Północnej dyrektor generlany GTC Piotr Kroenke. Koszt całej inwestycji to aż 800 mln złotych. Inwestorem jest firma GTC, która wybudowała także Galerię Mokotów.

Fot. Damian Kujawa/ Polska Press

Galerię Północną zaprojektowali architekci z APA Wojciechowski i izrealskiego biura projektowego Moshe Tzur. - To był jeden z najtrudniejszych projektów, jakie kiedykolwiek zrealizowaliśmy. Chcieliśmy, by obiekt, mimo swojego ogromu był kameralny - mówił Szymon Wojciechowski z firmy APA Wojciechowski. - Jest to dzieło architektoniczne, dzieło sztuki inżynieryjnej - powiedziała dyrektor Galerii Północnej Agnieszka Nowak.

Elementem, który wyróżnia Galerię Północną na tle konkurencji jest wyjątkowy pomysł na aranżację dachu. To właśnie na nim powstał ogród o powierzchni ponad 5 tys. mkw,, obsadzony naturalną roślinnością. Miejsce to jest pełne przestrzeni do zabawy i relaksu. - To ogród w pełnym znaczeniu tego słowa. Rosną tam duże drzewa, są domki, labirynty, plac zabaw dla dzieci, plac do gry w bule, szachownice, amfiteatr. Jest to bardzo piękne miejsce - mówiła Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Fot. Szymon Starnawski /Polska Press

Obiekt spełnia też standardy ekologiczne. Budynek już posiada precertyfikację na poziomie LEED GOLD. - Staramy się uzyskać złoty certyfikat. Jest to wyróżnienie przyznawane przez ekspertów ekologicznych w Stanach Zjednoczonych. Obiekt musi spełnić szereg wymagań, żeby się o niego ubiegać - wyjaśniał Piotr Kroenke. - Ogromny wysiłek włożyliśmy w rozwiązania proekologiczne. Ilość zużywanej energii w całym obiekcie jest znacznie mniejsza niż w porównywalnych kompleksach budowanych wcześniej - mówił.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest nowoczesny system zarządzania parkingiem. Jest to Park Assist - system lokalizacji wolnych miejsc parkingowych oparty na sensorach, który za pomocą kolorów czerwony/zielony wskaże kierowcy miejsce. Informacja o nich będzie dostępna na specjalnych tablicach.

Fot. Szymon Starnawski /Polska Press

Oferta Galerii Północnej pokazuje, że centrum handlowe nie musi być kojarzone jedynie z zakupami. Sposób na rozwijanie swoich pasji znajdą tu m. in miłośnicy sportu w klubie fitness Calypso. Zajęcia będą prowadzone również dla kobiet w ciąży, czy młodych mam. Najmłodsi będą mogli spędzić czas w specjalnych strefach zabaw, gdzie zajmą się nimi wykwalifikowane animatorki. - Staraliśmy się stworzyć rozwiązania, które umiliłyby pobyt w naszym obiekcie najmłodszym i ich rodzicom. Choćby dlatego w Food Courtcie powstał specjalny plac zabaw. Rodzice będą mogli usiąść i spokojnie zjeść, w czasie, gdy dzieci będą bawić się na zamkniętym obszarze, pod czujnym okiem opiekunów. Mamy także pokoje rodzinne. Znajdują się one przy wszystkich blokach toalet. Można w nich przewinąć, czy nakarmić maluszka. W łazienkach zamontowane są specjalne, niskie umywalki. W każdej kabinie znajdować się będzie też specjalna mini-toaleta - zaznaczyła Agnieszka Nowak. To właśnie rodziny z dziećmi mają być główną grupą docelową centrum handlowego. - Stworzyliśmy fontannę, w której jest tak niewiele wody, że najmłodsi będą mogli się w niej bawić - mówił dyrektor generalny GTC Piotr Kroenke. Kolejnym, długo wyczekiwanym w tej dzielnicy obiektem, będzie składające się z 11 sal, kino Cinema City.

Klienci będą mieli okazję również by odwiedzić nowe sklepy, które zadebiutują na polskim rynku. Jednym z nich jest legendarny angielski Hamleys. To jedna z największych na świecie sieci sklepów z zabawkami, uwielbiana np. przez dzieci z rodziny królewskiej!

- Powstał też pierwszy w Polsce salon Newbie, oferujący piękne ubranka dla dzieci. Kolejnymi nowymi punktami na modowej mapie Warszawy są sklepy Zerina i Love Republic, których asortyment przeznaczony jest dla kobiet - mówiła Agnieszka Nowak.

Klientów przyciągnie nie tylko wyjątkowa oferta handlowo- rekreacyjna, ale też... sztuka. W centralnym punkcie obiektu znajduje się najwyższa na świecie, wykonana w technologii FiDU rzeźba “Wir”. Jej autorem jest światowej sławy artysta Oskar Zięty - jego dzieła są wystawiane w galeriach w Pinakotece w Monachium, czy MoMa w Nowym Jorku. Inspiracją do stworzenia konstrukcji był wir wodny. - Obiekt zmienia się w czasie zwiedzania galerii, z każdej strony wgląda inaczej -mówił Oskar Zięty. - Sztuka jest elementem galerii i mam nadzieję, że na stałe w niej zagości - powiedział Piotr Kroenke.

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlwe czwartej generacji w północnej części stolicy.Jest to też pierwsza tej wielkości galeria, która zostanie oddana na użytek mieszkańców Warszawy od ponad dekady. Powierzchnia obiektu to ponad 64 000 mkw. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Światowida na warszawskiej Białołęce.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Złotówkę doliczą ci do zakupów za torbę. Niekiedy nawet gdy o nią nie poprosisz

Już zapadła decyzja. Minimalne wynagrodzenie za pracę i minimalna stawka godzinowa rosną od nowego roku. Sprawdź szczegóły

Płacenie bezgotówkowo oszczędza czas i poprawia bezpieczeństwo. Teraz przez najbliższe tygodnie dla płacących w ten sposób są specjalne promocje