Od 2 do 5 lutego potrwają w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2016. To jedna z większych imprez w branży budowlanej w Europie. Tegoroczne targi Budma odbywają się pod hasłem „Inspiracje, wiedza, biznes” i są adresowane do czterech głównych grup odbiorców: inwestorów, handlowców, architektów oraz wykonawców. Oprócz oferty ponad tysiąca wystawców tradycyjnie przygotowano także szereg konfernecji i seminariów.

Organizatorzy zadbali także o możliwość możliwość spotkań o charakterze biznesowym. Dzień Dystrybutora - to pierwszy dzień targów. Wtedy handlowcy będą mogli zapoznać się z ofertą, obejrzeć nowości, nawiązać kontakty.

Zainteresowani mogli także zawczasu zgłosić się do udziału w programie Hosted Buyers. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele ponad 600 grup zakupowych z branży budowlanej,  przedstawiciele między innymi \z takich krajów jak: Białoruś, Czechy, Estonia, Francja, Gruzja, Holandia, Kazahstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Turcja Ukraina czy też Wielka Brytania.

Budma to także ważne wydarzenie dla środowiska architektów.

Odbywające się rokrocznie Forum Architektury to nie tylko szansa, by spotkać się z najbardziej uznanymi przedsatwicielami tej porfesji(do tej pory udział wzięli m.in. Renato Rizzi, Rainer Mahlamaki oraz Alberto Veiga), ale też projekt Strada di Architettura - prezentacja  produktów i rozwiązań, w taki sposób, by były one inspirujące dla architektów, decydujących ostatecznie o tym, w jaki sposób poszczególne rozwiązania wpiszą się w krajobraz.

Imprezy towarzyszące targom Budma adresowane do inwestorów i wykonawców to głównie konferencja pt. „Od budownictwa pasywnego do budownictwa powszechnego”. Impreza ta jest kontynuacją  Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, które na stałe wpisało się w targowy kale ndarz. W tym roku poszczególne sesje będą poświęcone takim zagadnieniom jak termomodernizacja i możliwość zastosowania w niej standardów oraz rozwiązań z budownictwa pasywnego, możliwościom inwestowania w budynki użyteczności publicznej w standardzie pasywnym, indywidualnym budynkom mieszkalnym i projektowaniu oraz wykonywaniu instalacji w budynkach o podwyższonych standardach, jeśli chodzi o energoszczędność.

Dni Inżyniera Budownictwa to cykl semianriów poświęconych przepisom budowlanym.

Targi będzie można zwiedzać 2, 3 i 4 lutego od 9 do 17. 5 lutego ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających o godzinę krócej.

Bilety można kupować, rejestrując się na stronie www.mtp24.pl. Jednorazowy bilet kupiony elektronicznie kosztuje 27 zł, rejestrując się i kupując bilet w kasie trzeba zapłacić 35 zł. Bilet wielokrotnego wejścia kupiony online kosztuje 49 zł, kupiony w kasie po rejestracji 60 zł. Jednorazowy bilet bez rejestracji to koszt 50 zł, bilet wielkrotnego wejścia dla publiczności można kupić za 85 zł.