Od 1 września pracownicy Amazona zarobią więcej. Jak deklaruje firma, podwyżki sięgną nawet 12,5 proc.

16 złotych za godzinę zamiast jak dotychczas 15 będą od 1 września zarabiać początkujący pracownicy Amazon. Stawka dla tych z przynajmniej rocznym stażem wzrośnie do 17 zł za godzinę, a pracownicy z ponad dwuletnim stażem pracy będą mogli liczyć na 18 zł za godzinę.

Kierownicy zespołów (wyłaniani w rekrutacji wewnętrznej) będą zarabiali, w zależności od stażu pracy, od 21 do 23 zł na godzinę.

Wrześniowe podwyżki w Amazonie to skutek corocznego przeglądu płac dokonywanego przez firmę. W tym roku Amazon przeanalizowała dane 150 innych pracodawców działających w regionach, gdzie funkcjonują jej centra logistyczne. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach, a także świadczeń pozapłacowych.

- Aby przyciągać najlepszych pracowników, w drugim kwartale każdego roku analizujemy informacje dotyczące wynagrodzeń oferowanych lokalnie na podobnych stanowiskach, po czym ogłaszamy wyniki tych analiz w trzecim kwartale i wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń - mówi Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon na Europę. - Niezależnie od kraju, w którym ma miejsce ten proces, jest on efektywny i gwarantuje, że pozostajemy pracodawcą proponującym atrakcyjne benefity pozapłacowe i konkurencyjne wynagrodzenie - zapewnia.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że płaca to tylko część zarobków.

- Osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15 proc., co oznacza, że pracownik stopnia początkowego będzie zarabiać miesięcznie ponad 3400 zł brutto, a kierownik zespołu nawet 4400 zł brutto lub więcej - mówi Marta Dworowska, starszy manager ds. HR w polskim oddziale Amazon.

Jeśli chodzi o dodatki pozapłacowe, Amazon oferuje darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za złotówkę oraz innowacyjny program "Postaw na Swój Rozwój", dzięki któremu pracownicy otrzymują przez ponad 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł na kursy zawodowe i szkolenia.

Sylwia Nowak zdradziła ile zarabia na blogowaniu. „Więcej niż w korporacji”:

źródło: przeAmbitni.pl/x-news.pl.