Zaraz obok budynków mieszkalnych w Rabowicach, w gminie Swarzedz mają stanąć olbrzymie hale produkcyjno-magazynowe. Na to nie ma zgody mieszkańców, którzy już są otoczeni z innych stron fabrykami i dużymi halami.

Zaledwie kilkanaście metrów od najbliższych zabudowań miałyby stanąć pod Swarzędzem olbrzymie hale produkcyjno-magazynowe. Codziennie, przez 24 godziny na dobę ma odbywać się tam ruch samochodów ciężarowych do 99 doków przeładunkowych. Na taką inwestycję nie ma zgody mieszkańców Rabowic.

– Hala o wysokości 12 metrów ma znajdować się 17 metrów od jednego z domów na terenie naszego osiedla! Dodatkowo, taki ruch TIR-ów, jaki jest przewidziany w opisie inwestycji, generowałby hałas i emisje spalin oraz innych gazów i pyłów wynikających z działania hal produkcyjnych – alarmuje Piotr Hofman, jeden z mieszkańców Rabowic.

Zobacz galerię

O budowie hali dowiedzieli się, gdy do gminy wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji oraz został przedstawiony raport oddziaływania na środowisko, przygotowany przez inwestora. Wtedy zaczęły się protesty.
– Postępowanie prowadzone jest na wniosek firmy MTB Project Sp. z o.o. Sprawa jest w toku, gdyż wnioskodawca już kilkukrotnie zmieniał zakres oraz parametry swojej inwestycji – tłumaczy Grzegorz Taterka, zastępca burmistrza Swarzędza.

To tylko fragment artykułu. Zobacz całość w serwisie Plus:

Tuż pod oknami staną hale

Zobacz też: Skutery miejskie w Poznaniu